این مطلب ۳۵ بار خوانده شده
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان البرز:

مقابله با تجمل گرایی و اسراف باید سرفصل برنامه های مسئولین اجرایی کشور باشد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان االبرزگفت : مسئولین و دولتمردان نسبت به مقابله با تجمل گرایی و اسراف اهتمام ویژه داشته باشند زیرا خلاف آموزه های دینی و اسلامی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز ، حجت الاسلام محمد جواد موحد در گفتگو با خبرنگار ما با بیان این مطلب افزود : به دور از شأن یک مدیر مسلمان در یک دولت اسلامی است که اهل تجمل و راحتی باشد و نتواند شرایط سخت زندگی افراد محتاج را درک کند.
وی مدیر شایسته جامعه اسلامی را فردی دانست که بتواند درد نیازمندان و اشخاص محتاج جامعه را درک کند و گفت : ساده زیستی و دوری از ظواهر دنیوی یک اصل برای مدیران و دولتمردان نظام اسلامی ما است و باید طبق ضوابط موجود در حکومت دینی مبنی بر دوری از اسراف و تجملگرایی مسئولان اجرایی کشور رفتار شود.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در ادامه اظهار داشت : در نظامی که مبتنی بر دین باشد ، مدیریت بر این نظام نیز باید مبتنی بر مسائل دینی ، عقیدتی و اخلاق باشد و از این رو انتخاب مدیران شایسته از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
حجت الاسلام موحد با تأکید بر الگو قرار دادن ائمه اطهار ، اولیاء خدا و سپس بنیانگذار جمهوری اسلامی و همچنین مقام معظم رهبری را در ساده زیستی امیران یک حکومت اسلامی ، خاطر نشان کرد : اساس کار دولت اسلامی دوری از تجملات و راحت طلبی زیاد است و پیروی کردن از راه و روش کسانی که در جامعه اسلامی مدیریت و زندگی کردند با ساده ترین و کمترین امکانات زندگی ، میتواند در بسیاری از امور راهگشای مشکلات باشد.
وی با بیان اینکه ، اینگونه نبود که این حاکمان نمی توانستند اسراف کنند ، بلکه نمی خواستند به تجملات روی بیاورند افزود : بر اساس آموزه های دینی ما برای مدیریت یک جامعه اسلامی ، فرمول و دستور العملی وجود دارد که در قالب مسائل اخلاقی و دینی قابل تعریف است و شامل همه دولتمردان وتمام کسانی میشود که ، مجموعه ارکان نظام در تمام بخشهای فرهنگی ، اعتباری ، اقتصادی ، علمی و غیره دست آنان است و در ایجاد فضای معنوی و ارزشی اجتماعی تاثیر گذار هستند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان درادامه گفت : لذا لازمه آن این است که دولتمردان ما تمام شئون مدیریتی خود را بر اساس اعتقادات و اخلاق تنظیم کنند و زمانی که موفق شدند حول این محور حرکت نمایند ، آن دولت یک دولت معتقد به مبانی دینی و احکام اسلامی است.
حجت الاسلام موحد با بیان اینکه شعار دولت جدید شعار اعتدال است اظهار داشت : اعتدال مفهومش این نیست که هر فردی با هر سابقه و عملکرد اجرایی در گردونه مدیریت قرار بگیرد که ما اعتدال را رعایت کرده باشیم بلکه آن فرد اگر شاخصه های اخلاقی و عقیدتی را نداشته باشد یا کمرنگ باشد شایسته مدیریت نیست.
وی افزود : حرکت در چهارچوب عقیده و ارزشهای اخلاقی و قرار داشتن در دایره ولایت پذیری و ولایت مداری راهی است که باید توسط مجموعه کسانی که در رأس امور اجرایی قرار میگیرند لحاظ شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.