این مطلب ۱۳ بار خوانده شده
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز:

بانوان بسیجی استان البرز در حرکتی جهادی اقدام به اهدای خون خواهند کرد

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز اظهار داشت: بانوان بسیجی این استان به منظور ترویج فرهنگ اهدای خون، پیشتاز ترویج امر اهدای خون در خانواده ها می شوند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی (ع) کرج، پاسدار نجمه چگینی اظهار داشت: بعد از شیوع ویروس کرونا و شرایط ویژه پیش آمده در پی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، حضور مردم در مراکز اهدای خون با کاهش محسوسی روبرو شده بود.

وی بیان کرد: با هماهنگی و نشست هایی که با انتقال خون استان البرز انجام شده، فراخوان اهدای خون با شعار «اهدای خون بانوان هر خانه، یک پایگاه اهدای خون در کشور» منتشر شد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز افزود: هم اکنون اقدامات هماهنگی و تبلیغی و همچنین آموزشی و اطلاع رسانی این طرح در استان آغاز شده تا همزمان با هفته بسیج کار اهدای خون توسط بانوان بسیجی به صورت گسترده آغاز شود.

وی اظهار داشت: اجرای این فراخوان به منظور فرهنگ سازی و ترویج امر خیرانه اهدای خون و همچنین اهدای خون توسط زنان است زیرا در جامعه به صورت اشتباه نهادینه شده که زنان دچار کم خونی بوده و نمی توانند خون اهدا کنند در صورتیکه هیچ مشکلی در خصوص اهدای خون این قشر وجود ندارد.

پاسدار چگینی با بیان اینکه با اجرای این طرح درصدد هستیم تا ذخیره خونی کشور دچار مشکل نشود، ادامه داد: اهدای خون توسط باراولی ها یکی از اهداف اصلی ما می باشد تا بتوانند در ایام مختلف این کار را ادامه دهند.

وی اضافه کرد: همزمان با هفته بسیج کار اهدای خون در پایگاه های انتقال خون سراسر استان به صورت هماهنگ و تقسیم بندی شده با رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از هر گونه تجمعی در شرایط کرونایی آغاز می شود.

رئیس بسیج جامعه زنان سپاه استان البرز خاطر نشان کرد: همچنین با هماهنگی انتقال خون استان مقرر شده تا در مناطقی از استان که پایگاه انتقال خون ندارند، پایگاه سیار داشته باشند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.