این مطلب ۲۰ بار خوانده شده
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز:

رزمایش مواسات و همدلی قطره ای از درس‌های عاشورا است

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: رزمایش مواسات و همدلی کمک مومنانه قطره ای از درس هایی عبرت آموز عاشورای حسینی (ع) است .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی (ع)، سردار سید یوسف مولایی در مرحله دوم رزمایش ایران همدل در محل هیات رزمندگان کرج (نورالشهداء) که با حضور آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج برگزار شد، اظهار داشت: از واقعه پر اثر عاشورا  یک هزارو  ۴۰۰ سال می گذرد ولی همچنان این واقعه تاثیرات بسزایی در زندگی افراد دارد که باید از آن درس گرفت.

وی ادامه داد: امروز که با  مشکل و غم های ناشی از بیماری ویروسی کرونا مواجه هستیم زیبایی هایی از همدلی نشات گرفته از عاشورای حسینی (ع) را می بینیم .

سردار مولایی اظهارداشت: دراین  فضای غم آلود که بسیاری از مردم مشاغل خود را از دست داده و در مشقت هستند و از سویی با کرونا مواجه شده اند  با تاسی از درس های عاشورای حسینی شاهد همدلی بسیاری از  هموطنان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور بیش از پیش مردم و خیرین در این زمینه حاکی از همدلی و همراهی هر چه بیشتر است که امیدواریم بتوان با استفاده از ظرفیت های مهم معنوی هرچه بیشتر در رفع مشکلات پیش رفت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز نیز گفت: ۵۲ هزار سبد کالا تا پایان ماه محرم توزیع می شود که  ۲۵ هزار سبد درحال توزیع است.

محمد محمدی فرد افزود: یک هزار و ۲۰۰  سبدکالا امشب به صورت  نمادین در این مکان جمع آوری شده و در طرح اطعام حسینی ۵۰۰ هزار غذای گرم در ۷۲ اشپرخانه درحال طبخ است.

وی یاد آورشد:  ۱۹۲مرکز نیکوکاری در استان درگیر رزمایش همدلی و مواسات هستند که برآورد ریالی این مقطع ۲۲و نیم میلیارد است.

محمدی فرد گفت: استان البرز در بحث ارزش ریالی سبد کالا و طبخ غذای گرم در رتبه سه استان برتر است.

ارزش سبدهای کالای مرحله دوم رزمایش همدلی و مواسات در هیات رزمندگان کرج ۳۰۰هزار تومان شامل برنج ، ماکارونی ، روغن رب ،حبوبات بوده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.