این مطلب ۱۹ بار خوانده شده

با استفاده از آثار شهدا می‌توان حرکت عظیم فرهنگی را پایه گذاری کرد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: بنیاد آثار شهدا و ایثارگران را نگهداری کرده که می‌توان از آن ها جهت ایجاد حرکت فرهنگی نو استفاده کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز،سلیمان رستمیان در نخستین جلسه هم اندیشی قرارگاه فرهنگی ایثار و شهادت با اشاره به ظرفیت‌های مردمی، گروه‌ها، تشکل‌ها و دستگاه‌های اجرایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان البرز گام‌های موثری می‌توان در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر طبق سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری برداشت.

وی با بیان اینکه قرارگاه فرهنگی به ریاست نماینده ولی فقیه در استان فعال است، افزود: این جلسه با هدف بهره‎گیری از ظرفیت‌های مجموعه دستگاه‌های اجرایی و بهره‌مندی از نظرات و طرح‌های یادگاران دفاع مقدس و همچنین گنجینه‌های فرهنگ ایثار و شهادت که سال‌ها در این امر تلاش کردند  با هدف‌گذاری‌های راهبردی و موثر بتوانیم طی یک پروسه زمانی به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، بیان‌کرد: باید با بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی هر نهاد، سازمان و با تدبیر هم‌اندیشی و هم‌افزایی ظرفیت‌های مسیر رسیدن به هدف را تعیین و مسیر را ادامه دهیم.

رستمیان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در بنیاد شهید و امور ایثارگران، تصریح کرد:  بنیاد آثار شهدا و ایثارگران را به صورت فیزیکی و دیجیتال نگه‌داری کرده که با هماهنگی و هم‌فکری میتوان از آن‌ها استفاده و یک حرکت فرهنگی جدید  را با همکاری سایر نهادهای دولتی و مردمی شکل داد، در این راه بیشتر رویکرد ما به سمت نهادهای مردمی و هیئت‎ ها خواهد بود.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثا رو شهادت استان البرز با تبیین تاثیرگذاری حرکت‌های مردمی در حوزه ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت  در بطن خود با همراهی هیئت‌ها و گروه‎های مردم نهاد در طول ۱۴۰۰سال گذشته در کورسوی تاریخ مسیر خود را پیموده‌ و پشتیبانی جز مردم نداشته‌است.

وی با بیان اینکه باید با بهره گیری از دستاوردهای انقلاب و همچنین پیروی از سبک و سیره شهدا عالمانه در این مسیر گام برداشته شود، گفت:  این فرهنگ عظیم را با رویکردی جدید در جامعه نهادینه کنیم تا جایی که این فرهنگ در بطن جامعه قابل مشاهده باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با بیان اینکه در سال‌های گذشته برنامه‌های کلان و اقدامات فرهنگی بسیار موثری انجام شده است، افزود: بخشی از آن مقطعی و بخشی از آن نیز نهادینه شده است، اما آنچه که به دست نیامده ایفای نقش نسل جدید و فعال جامعه و هم چنین برخی از گروه‌های جامعه در این جریان سازی است که به نظر می‌رسد نقش آفرینی قابل توجهی نداشتند‌.

وی با اشاره به اینکه جامعه امروز نیازمند ترویج و توسعه  فرهنگ ایثار و شهادت است، تصریح کرد: آینده این مملکت در زمان جغرافیای سیاسی و فرهنگی و اندیشه سیاسی بستگی به ترویج این فرهنگ دارد، کسانی که  آینده این کشور را در دست دارند اگر با جغرافیای فرهنگی، اندیشه سیاسی و راهبرد اندیشه سیاسی شهدا و همچنین فرهنگ و اعتقاداتشان عجین و آگاه نباشند، آسیب می‌بینند.

وی با بیان اینکه  تجارب تاریخی به ما ثابت کرده ‌که در همه دوره‌ها باید برای نسل جوان برنامه و طرح داشته باشیم وگرنه دیگران برای جوانان ما برنامه و طرح تدوین می کنند، متذکر شد: ما اکنون باید با هم‌فکری دوستان به سوی تربیت نسل جدید حرکت کنیم ، هدف کلی ما باید برنامه‌ریزی و اثربخشی برای نسل جدید باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.