این مطلب ۳۲ بار خوانده شده
مدیر مرکز مطالعات و حرکت گروه های جهادی بسیج سازندگی استان البرز

جهادگران البرزی ۱۷ میلیارد تومان کمک خیرین را جذب کردند

مدیر مرکز مطالعات و حرکت گروه های جهادی بسیج سازندگی استان البرز گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، جهادگران این استان ۱۷ میلیارد و ۶۱۲ میلیون و ۲۵۸ هزار تومان کمک خیرین را برای مبارزه با کرونا و همچنین تهیه بسته های معیشتی جذب کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز

میلاد بویینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کمک ها با تلاش ۵۱۳۶ نفر از جهادگران در ۴۸۴ گروه جهادی محقق شده است.

تهیه ۷۵ هزار و ۲۸۲ سبد معیشتی و توزیع آن ها در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار و آسیب دیدگان از محل کرونا از محل این کمک ها انجام شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای همه گیری این بیماری منحوس تا کنون ۱۶۶ هزار و ۳۱۵ نفر از جهادگران اقشار مختلف بسیجی در قالب ۷۱۸۰ گروه جهادی فعال بوده اند.

وی در ادامه به دیگر اقدامات جهادگران استان در ایام همه گیری بیماری ویروسی کرونا اشاره کرد که از جمله این فعالیت ها ضدعفونی ۵۱۲۷ باب از قبیل مسجد، اماکن مذهبی و مدارس توسط ۲۸ هزار و ۸۵۳ نفر از جهادگران استان می باشد.

همچنین ۳۲هزار و ۸۹۰ نقطه از معابر و اماکن استان توسط ۱۹۰۶ گروه جهادی ضدعفونی شده است.

بویینی توزیع اقلام بهداشتی را از دیگر این فعالیت ها برشمرد و گفت: طی این مدت ۷۴۷ هزار و ۶۸۰ بسته بهداشتی و ضدعفونی و سه میلیون و ۲۵۵ هزار و ۷۰۰ لیتر مواد ضدعفونی برای شست و شوی معابر توزیع شده است.

تهیه و توزیع ۱۸۸ هزار و ۱۰۰ بروشور آموزشی برای آگاه سازی و اطلاع رسانی به شهروندان در مقابله با بیماری کرونا از دیگر این اقدامات بوده است.

فعال سازی ۲۰۹ کارگاه جهادی تولید ماسک

مدیر مرکز مطالعات و حرکت گروه های جهادی بسیج سازندگی البرز افزود: در این مدت ۲۰۹ کارگاه جهادی تولید ماسک با حضور ۱۳ هزار و ۳۳۱ جهادگر خانم و آقا فعال شدند.

وی تصریح کرد: در این کارگاه ها یک میلیون و ۶۳۳ هزار و ۲۰۰ عدد ماسک بهداشتی تولید که یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۵۵۰ عدد آن توزیع شده است.

توزیع ۱۰۵ هزار و ۵۰ جفت دستکش یکبار مصرف از دیگر فعالیت های گروه های جهادی بوده است.

از ابتدای شیوع کرونا تا کنون گروه های جهادی در ۳۰۵ دوره در قالب اقشار مختلف دانش آموزی، کارمندی، کارگری، اصناف، جامعه پزشکی، مداحان، هنرمندان، ورزشکاران، رسانه، فرهنگیان، مهندسین، طلاب، جامعه زنان و محلات فعالیت کرده اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.