این مطلب ۸۴ بار خوانده شده
فرمانده سپاه استان البرز

پیام تبریک فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز به مناسبت فرا رسیدن روز معلم

سردار سید یوسف مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز با گرامیداشت سالروز شهادت استاد شهید مطهری، روز معلم را به تمام معلمان و اساتید استان البرز تبریک گفت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه امام حسن مجتبی (ع)

متن پیام فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مبنا و بنیان دین اسلام تعلیم و تربیت است و معلمی یکی از شئون الهی است که در وجود انبیاء و پیامبران نهاده شده است تا رسالت تعلیم و تربیت را برعهده گرفته و معلم بشریت باشند، به همین دلیل است که معلمی را شغل انبیاء نامیده‌اند و در تمام جوامع بشری معلم دارای ارزش، شأنیت و جایگاهی ویژه است.

معلمی و قرار گرفتن در جایگاه تدریس به عنوان معلم و استاد یکی از توفیقات الهی است که قطعا هرمقدار شخص قدر این جایگاه و این فرصت مغتنم را بیشتر بداند و تلاش خالصانه و مجدانه‌ای در خصوص تعلیم و تربیت شاگردان خود داشته باشد، توفیقات روز افزونی شامل حال او خواهد شد و خواهد توانست فیوضات بیشتری از این توفیق الهی کسب نماید.

انتخاب روز دوازدهم اردیبهشت به عنوان روز معلم به پاسداشت شهادت مظلومانه معلم شهید انقلاب، آیت الله دکتر مرتضی مطهری به عنوان روز معلم و استاد عاملی در توجه دادن بیشتر جامعه به شأنیت و منزلت معلمان، اساتید و جایگاه معلمی و استادی شده است و همگان به خوبی اهمیت این مسأله را درک کرده و همواره بخشی از تعالیم فرهنگی تربیتی جامعه در این خصوص بوده است.

استادِ شهید مرتضی مطهری شخصیتی اثر گذار و چهره‌ای مشعشع در دوران رویش و رشد انقلاب اسلامی ایران بوده است. وی به عنوان متفکری اندیشمند و فیلسوفی بزرگ، مجاهدانه در راستای روشنگری و احیای تفکر دینی گام برداشت و در این راه مقدس، آماج تیر بدخواهان و کج اندیشان قرار گرفت و نام خود را به عنوان معلم راستین انقلاب اسلامی جاودانه ساخت.

سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز، با گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید انقلاب، آیت الله دکتر مرتضی مطهری و تبریک روز معلم و استاد به تمام معلمان و اساتید استان البرز، صمیمانه‌ترین تبریکات خود را نثار آن بزرگوارن کرده و با تأکید بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به حفظ شئون و انقیاد به رسالت‌های اساتید آموزش و پرورش، از خداوند متعال طلب توفیق روز افزون و موفقیت‌های بیشتر برای اساتید مکتب علم داشته و زحمات این عزیزان را ارج می‌نهد، باشد که در پیشگاه امام زمان(عج) در لحظه ظهور سربلند و خرسند از زحمات و فداکاری‌های خویش باشید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.