این مطلب ۵۵۷ بار خوانده شده
‌رئیسی ‌در همایش ‌فعالان مساجد ‌البرز:

کارکردهای مساجد در فضای مجازی فعال شود/مساجد سنگر مردم در فتنه ۸۸ بودند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید صفحه مربوط به امور مساجد در فضای مجازی فعال شده و کارکردهای این مرکز در تمامی حوزه‌ها از جمله مذهبی، اجتماعی، اقتصادی و آماده سازی و بسیج نیروهای مردمی عرضه شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز: سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در همایش فعالان مساجد استان البرز که به مناسبت روز جهانی مساجد در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، گفت: در سطح جامعه مشکل و هدف اصلی مردم به موضوع شبکه‌های مجازی مربوط می‌شوند.

وی افزود: این شبکه‌های اجتماعی تلاش دارند مخاطب‌های خود را جذب کنند که لازم است صفحه مربوط به امور مساجد فعال شود و کارکردهای این مرکز در تمامی حوزه‌ها از جمله مذهبی، اجتماعی، اقتصادی و آماده سازی و بسیج نیروهای مردمی عرضه شود.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به فتنه ۸۸، خاطرنشان کرد: مسجد نقش سنگر مردم را در این برهه حساس از تاریخ داشت که ائمه فعال و تلاش‌گر مساجد نیز اهمیت بالایی در این رابطه داشتند.

رئیسی بیان اینکه مساجد با محوریت توجه به آخرت و آبادی دنیا و دین فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: این روز تنها به عنوان نماد مسجد در راستای نشان دادن ارزش و ارتقای جایگاه مساجد هم‌فکری شود.

وی با تأکید بر اینکه این پایگاه باید پرنشاط و با تنوع باشد، خاطرنشان کرد: امام مسجد وظیفه دارد که برنامه‌های ویژه در راستای تقویت فرهنگ‌سازی مناسب در جامعه انجام شود.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: پاکی، صداقت و امانتداری مسوولان و ائمه مساجد به سوق دادن مردم به سمت خوبی‌ها نقش بسزایی خواهد داشت.

رئیسی رمز موفقیت بزرگان جامعه اسلامی را عملکرد آن افراد به فرامین به دور از ریا و تزویر دانست و اظهار داشت: شبکه اجتماعی مسجد می‌تواند سرمایه بزرگ اجتماعی کشور به شمار آید و نباید اجازه دهیم دشمنان این موضوع را تبدیل به تهدید کند.

به گفته وی مساجد نقش مهمی در ارتقا و تعالی جامعه خواهند داشت که این موضوع بی‌نظیر و بی‌بدیل در دنیا است. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.