این مطلب ۱۳۳ بار خوانده شده
امام جمعه کرج در خطبه های نماز جمعه این هفته:

مسئولین در مجاهدت های اقتصادی مانند مدافعین حرم عمل کنند/ به معنای آتش به اختیار توجه کنید تا بد معنا نشود

امام جمعه کرج گفت: کشور ما ممنون کسانی است که در عمق استراتژیک هزاران کیلومتر آنسوتر در کسوت مدافعان حرم به نابودی تروریسم مشغولند و مسئولین ما نیز باید همینگونه در مسائل اقتصادی مجاهدت کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز: امروز آیت الله حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان کرج گفت: جنایات منافقین در ایران اسلامی، زمان جنگ و بعد از جنگ و حتی در زمینه های اقتصادی از یاد مردم نخواهد رفت و مردم اصیل و دیندار ایران آنها را همیشه لعن کرده و مورد نفرت قرار خواهند داد.

وی افزود: همچنین شهادت این تعداد از عزیزان در حادثه تروریسی روزهای گذشته توسط کوردلان تروریسم که در سراسر جهان اسلام شیطنت می کنند دل همگان را به درد آورد و این مسئله را به پیشگاه ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و خانواده ایشان تسلیت می گوییم.

امام جمعه کرج ادامه داد: توجه کنید که به معنای آتش به اختیار توجه کنید و بد معنا نشود، این عبارت یعنی هر کسی نباید خودمختار باشد و تشکلها نسبت به رفتار و عملکرد خود دقت کنند.

حسینی همدانی با بیان اینکه کشور ما ممنون کسانی است که در عمق استراتژیک هزاران کیلومتر آنسوتر در کسوت مدافعان حرم به نابودی تروریسم مشغولند اظهار کرد: مسئولین مانیز باید در این زمینه همینگونه با مجاهدت و پایمردی در مقابل استکبار جهانی و حامیان جنایتکاران رفتار کرده و با استفاده از ابزار اقتصادی به خودکفایی و بهبود وضعیت جامعه برسند.

وی افزود: در بحثهای خودکفایی نیاز به برنامه های منسجم و کاربردی است و در مسئله بعد باید دقت کنیم بسته نبودن مرزهای ما با دیگر کشورها برای رسیدن به وضعیت اقتصادی به اقتدارمان لطمه نزند، رابطه با ملل دیگر و در دیپلماسی نباید منفعل بود، اعتراض به انفعال در این زمینه افراطی گری نیست.

امام جمعه کرج با بیان اینکه جوان انقلابی مجدانه مطالبات را پیگیری کنند و این نامش تندوری نیست و از آموزه های قرآنی است و انقلاب اسلامی مسیر عقلانیت است، عده ای می خواهند به اسم عقلانیت اسلام را از ما بگیرند، این کشور امام رضا است و مردم ایران نقشه های شوم دشمنان را با انقلابی گری و عمل به اصول انقلابی خنثی خواهند کرد.

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما آمریکا را دشمن درجه یک خود می دانیم  و حتی اگر او لا الله الا الله بگوید ما مرگ برآمریکا میگوییم، همچنین بدانید که ولی فقیه همه توطئه های داخلی و خارجی را خنثی خواهند کرد و ولایت فقیه، وحدت، همبستگی ملت در هیچ بنبستی ازملت ایران گرفته نخواهد شد.

وی افزود: مسیر دشمن و پیاده سوار وی برای رسیدن به پیروزی تضعیف اصل ولایت فقیه قانون اساسی است، برای همین است که  که با بیانات مختلف تلاش در این زمینه می نمایند ولی با پیروری از این اصل هیچ آسیبی به مملکت  نخواهد رسید و دشمنان در امان نخواهند بود.

امام جمعه کرج همچنین در خطبه های امروز نماز جمعه ۱۹ ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزارن روزه دار گفت: نمایش برخی فیلم ها در صدا و سیما اشاره بر مصرف گرایی و تجمل گرایی دارد باید گفت که تریبون، منابع و صدا و سیما نقش این را دارند که روح قناعت را به خانواده و اجتماع برگرداند.

وی گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی برای ریشه کن کردن فقر الزامی می باشد همه ما باید به فکر اطرافیان و خانواده های خود باشیم و به یکدیگر احترام بگذاریم و همدیگر را مورد اکرام قرار دهیم.

امام جمعه کرج به ارزشمند بودن ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اذعان داشت: هفدهم ماه مبارک رمضان روزی است که پیامبر گرامی اسلام قبل از هجرت به معراج رفتند همچنین جنگ بدر نیز در این روز رخ داد.

وی افزود: در هفته جاری دو شب از شب های قدر که برای همه انسانها باید ارزشمند باشد قرار دارد باید لحظه به لحظه و تک تک ثانیه های شب های قدر را ارزشمند بدانیم و از خداوند ظهور امام زمام (عج) را خواستار شویم.

آیت الله همدانی با بیان اینکه شب قدر شب پاک شدن از آلودگی روحی و جسمی است، در ادامه در جمع نمازگزاران اظهار کرد: در این شب ها گذشته خود را پاک کنمی و آینده ای درست را برای خود برنامه ریز نماییم و نابودی دشمنان اسلام را مدنظر قرار دهید همچنین دل های خود را از کینه شست وشو دهید و خود را در پناه خداوند قرار دهید.

امام جمعه کرج با اشاره به سخنرانی های مقام معظم رهبری در هفته گذشته، بیان کرد: باید به اقتصاد مقاومتی عمل کرد و به فکر دغدغه های رهبر باشیم همه باید بدانیم که انقلابی گری و عقلانیت در مقابل هم معنا می شوند.

وی افزود: عده ای عقلانیت را به گونه ای دیگر اعمال می کنند باید اعتدال را امربه معروف و نهی از منکر بدانیم باید به این پی ببریم که عقل در مقابل جهل است وهم وخیال با عقل قاطی شده واین تعریف لیبرال غربی است.

آیت الله همدانی به باورهای جاهلیت اشاره کرد و افزود: عده ای در داخل با بیان عقلانیت میخواهند از دور خارج شوند ما باید  به قرآن مراجعه کنیم،  در این کتاب آسمانی از باور های جاهلیت افراد کم ظریفیت سخن گفته است ودر مقابل حق موضع گرفته شده است.

امام جمعه کرج دربیانات خود به ایه۱۵۴آل عمران اشاره کرد و گفت: اگر کسی در مقابل حق بایستد باور جاهلی دارد جاهلیت مدرن خودمحوری را تبیین و باعث رفاه طلبی و دنیا زدگی انسان می شود.

وی در ادامه به آیه ۳۳ سوره احزاب اشاره کرد و افزود: خودنمایی خانم ها در اجتماع یک باور جاهلی است برخی ها جاهلیت مدرن را به اسم آزادی ترویج می کنند و زنان مسلمان را به خودنمایی تشویق می کنند تا فرهنگ جاهلیت در اجتماع رواج پیدا کند.

امام جمعه کرج در ادامه افزود: کفار و دشمنان با ایجاد گروه های داعش و تکفیری جوامعه اسلامی و انسانی را به جان هم انداخته اند و با فرقه سازی و تحریک عواطف تصمیم بر ترویج حکم جاهلیت در جهان دارد در گذشته کودک کشی و امروز سقط جنین را ترویج داده اند و با حکم عقلانیت بر جاهلیت پوشش قرار داده اند و با این کار در حال جمعیت کشی انسان ها هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان بفکر رشد جاهلیت هستند، اذعان کرد: مردم یمن تروریسم دولتی که سازمان یافته وارد می شوند و تمام قتل انسانهای بی گناه را با اسم عقلانیت که منشاء آنها آمریکا و اسرایل می باشد آن را می پو با توجه به آیه ۶۰ سوره قصص کسانی که عقلانیت دارند آخرت گرا هستند.

آیت الله همدانی سیره اهل بیت به ویژه یکی از مهم ترین آثار آن که نهضت حسینی است را مهم دانست و بیان کرد: محور این حرکت نهضت حسینی چیزی جز عقلانیت نبود اما برخی حرکت امام حسین (ع) را تندروی می دانند در مقابل مبانی و اصول عقلانیت دینی والهی است و شاخص های سکولار در مقابل  آن قرار دارد.

وی در ادامه افزود: یکی از شاخص های سکولار جداسازی عقل وشرع در حکومت است عده ای می گویند در فرهنگ واقتصاد باید غربی شویم یا اینکه زیرچرخه اقتصادی له بشویم این افراد تفکرشان بسیار ضعیف است./فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.