این مطلب ۱۵۷ بار خوانده شده
رئیس بسیج سازندگی استان البرز؛

اجرای ۱۷۳ پروژه در سال ۹۶ توسط بسیج سازندگی/ گردهمایی جهادگران استان البرز برگزار میشود

سرهنگ علی ترکاشوند گفت: در سال ۹۶ به امید خداوند ۱۷۳ پروژه توسط بسیج سازندگی البرز انجام خوهد شد که در این راستا با قرارگاه محرومیت زدایی قرب کوثر انجام خواهیم داد و در ۵۱ روستا در استان البرز این اتفاق خواهد افتاد و در هفته بسیج سازندگی اولین قرار داد ان را انجام میدهیم
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز:سرهنگ علی ترکاشوند رئیس بسیج سازندگی استان  البرز، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه در خصوص ۱۷ اردیبهشت ماه و روز تشکیل بسیج سازندگی اظهار داشت: در سال ۷۹۹ جهاد کشاورزی و جهاد سازندگی ادغام شدند و مقام معظم رهبری به جهت پر کردن خلا جهاد سازندگی که به عنوان عمران و ابادانی در روستاها میپرداخت دستور دادند بسیج سازندگی افتتاح شود .
وی افزود: هر زمانی که کار از دست مردم به دست دولت واگذار میشود مطمئنا موفقیت های آن کمتر خواهد شد .
ترکاشوند گفت: در مدیریت نوین جهان تمام برنامه ریزان و مدیران به این نتیجه رسیده اند که اگر میخواهند کارها به راندمان، بهره وری و اثر بخشی منتج شود قطعا باید از دولتی بودن به مردمی بودن برسد.
وی بیان داشت: در آن سالها توسط مجلس و دولت آن زمان این اتفاق افتاد و کار از مردمی به دولتی تبدیل شد و روستاها و مناطق که کمتر توسعه یافته بودند آسیب دیدند.
ترکاشوند تصریح کرد: در آن زمان مقام معظم رهبری اولین کسی بودند که واکنش نشان دادند و با تدبیر و مدیریت بسیج سازندگی را که حرکت خودجوش از طرف جوانان بسیجی بود سازماندهی کردند و به عنوان بسیج سازندگی فرمان تشکیل "بسیج سازندگی" را دادند .
رئیس بسیج سازندگی استان البرز گفت: از آن سال به بعد هر ساله ما این اتفاق میمون و مبارک را در ۱۷ اردیبهشت ماه با اعلام مراسمات انجام میدهیم و تا به امروز بسیج سازندگی توفیقانت خوبی در سطح کشور داشته است.
وی افزود: در سال ۹۵در بسیج سازندگی ۴۰۲۹۷ واحد کارگاهی در سطح کشور ایجاد شده است که در این پروژ ها به طور متوسط و مستقیم ۳ تا ۴ نفر کار ایجاد کرده اند .
ترکاشوند اظهار داشت: درسال گذشته در استان البرز از سهم برش استانی ۷۵۰ واحد کارگاهی شکل گرفت که بیش از ۲۵۰۰ نفر شغل مستقیم ایجاد و ۲۵۰۰ نفر اموزش داده شدند و ۱۲۰۰ نفر از خدمات مشاوره ای بسیج سازندگی استفاده کرده اند .
رئیس بسیج سازندگی استان البرز افزود: ۳۷ تفاهم نامه با دستگاه های مختلف انجام شده است، ۲۵۵ مکاتبه جهت صدور مجوزات و تعامل با دستگاه های دولتی انجام شده است و ۱۵ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی جهت فروش محصولات برگزار شد.
وی بیان داشت: در نهضت سواد آموزی در میان ۲۵ دستگاه بسیج سازندگی موفق ترین دستگاه همیار دولت معرفی شد که بالای ۴۰۰۰ نفر با کمترین هزینه آموزش داده شده است.
ترکاشوند گفت: ۲۰هزار کارگاه در سطح کشور ایجاد شده است که فنی حرفه ای و نهضت سواد آموزی در بعد اشتغالزایی ۳۰۳ هزار نفر از این کارگاه ها بهره مند شده اند.
رئیس بسیج سازندگی البرز خاطر نشان کرد: تشکیل بسیج سازندگی از همان سالهای نخست بیانگر این بود که هر زمانی کار از دولتی بودن به مردم واگذار شود مطمئنا ثمرات برکات زیادی خواهد داشت.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در سال ۹۶ به امید خداوند ۱۷۳ پروژه توسط بسیج سازندگی البرز انجام خوهد شد که در این راستا با قرارگاه محرومیت زدایی قرب کوثر انجام خواهیم داد و در ۵۱ روستا در استان البرز این اتفاق خواهد افتاد و در هفته بسیج سازندگی اولین قرار داد ان را انجام میدهیم
برنامه های هفته جهاد سازندگی دراستان
۱- تجمع بزرگ جهادگران که در مصلی کرج جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار میشود که سردار مولایی فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز سخنران قبل از خطبه ها خواهند بود.
۲- برپایی نمایشگاه جهادی اقتصاد مقاومتی در مکان مصلی برپا خواهد شد.
۳- برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در جاده چالوس برای افرادی که در بحث پرورش گل و گیاه فعال بوده اند.
۴- تهیه و توزیع نشریه منهای نفت که بیانگر اقتصاد بدون نفت است که در آن الگوهای موفق استانی به کسانی که میخواهند از این روش های کاری و الگوهای موفق بهره مند شوند معرفی میشوند.
۵- ویزیت رایگان در شهرستان های مختلف در این روز انجام خواهد شد.
۶- افتتاحیه پروژه های محرومیت زدایی در شهرستان های ساوجبلاغ (حسینه،ایجاد پل روستایی)، ایجاد گذرگاه در روستای روشن آبدر طالقان، افتتاح پروژهه های فنی و محرومیت زدایی کرج در سیاهکلان انجام خواهد شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.