این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

امروزه باید فریضه امربه معروف و نهی از منکر بر جوامع حکم فرما شود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه جواد الائمه (ع) گفت:سکوت کشورهای عربی و دفاع از حقوق بشر بیشتر خشم مسلمانان را برانگیخته و باید هرچه زودتر جنایت های صهیونیستی و غربی ها پایان یابد و اجازه ورود کمک های مردمی، دارو و غذا به غزه و فلسطین صورت گیرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه ناحیه جواد الائمه (ع) محمد شهر: ﺣﺠﺔ الاسلام والمسلمین محمود رجبی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه جواد الائمه (ع) اظهارداشت: از میان فرایض اسلامى، تنها فریضه‏اى که مشروط به تأثیر است، همین امر به معروف و نهى از منکر است. از ما خواسته‏اند تا بى‏توجه به تأثیر، نماز بخوانیم یا روزه بگیریم. لیکن در مورد امر به معروف، مؤثر واقع شدن آن، یکى از شرایط وجوبش به‏شمار است. همه شرایط و مراتب و آدابى که براى اجراى این فریضه در نظر گرفته‏اند، چیزى نیست جز کوشش براى مؤثرتر شدن آن.
ﺣﺠﺔ الاسلام رجبی گفت: امربه معروف و نهی از منکر راه انبیا و پیامبران الهی است و جوامع با این دو فریضه امنیت پیدا کرده و حق الناس محفوظ می ماند.
وی بیان کرد: امروزه باید فریضه امربه معروف و نهی از منکر بر جوامع حکم فرما شود.
حجت الاسلام رجبی افزود: خوبی این امر کسب دنیا و آخرت بوده و ثمره و نتیجه تمامی اعمال برادران مسلمان خیر و پربرکت است.
وی در ادامه تصریح کرد: تنها راه مبارزه با آنانی که فساد و جنایت می کنند و متاسفانه خود را از برترین ها می دانند امربه معروف و نهی از منکر است.
وی ادامه داد:روش های متعدد امر به معروف و نهی از منکر به آنگونه است که فرد باید در مرتبه اول زبانی اعمال کند.

خبرنگار افتخاری : برادر حمید سید آبادی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.