این مطلب ۱۹ بار خوانده شده
صحبتی مفصل با یکی از قدیمی ترین دامداران شهرستان اشتهارد و استان البرز

جان گرفتن اقتصاد مقاومتی در شهرستان اشتهارد با وام های اقتصادمقاومتی بسیج

این وام های با درصد پایین باعث شد تمام دامداران پول کافی برای واکسیناسیون با واکسن مرغوب را داشته باشند.در نهایت حاج اکبر با تشکر از مسئولان بسیج اشتهارد،از مسئولان دولتی خواست کمی به فکر تولیدگران داخلی باشد.
نسخه مناسب چاپ

یکی از ویژگی های اجرای اقتصاد مقاومتی،رونق تولید داخل و اشتغال جوانان است.از طرفی حیات اقتصاد یک کشور در زمان تحریم و جنگ تولید داخل است.

اگرچه تحریم ها اقتصاد ایران را از رشد انداخت ولی از طرفی هشداری بود به تمام مسئولین تا سیاست های اقتصادی ایران را تغییر دهند.حال که تحریم ها در حال برداشته شدن است،آیا سیاست ها نیز دار حال تغییر است؟!

پیشبینی می شد ارگان های مختلف از دوران تحریم درس گرفته باشند و اهمیت ویژه ای به تولید داخل قائل باشند.ولی هم اکنون مشاهده میکنیم اندک ارگانی به تولید داخل اهمیت می دهد.

برای بررسی تولید داخلی صحبتی با یکی از قدیمی ترین دامداران استان البرز،واقع در شهرستان اشتهارد و روستای مرادتپه، داشتیم.حاج اکبر دایلر به همراه ۳ پسر خود سالهاست دردامداری خود که قدمت ان به قبل از انقلاب برمیگردد،مشغول به کار هستند.به گفته حاج اکبر این دامداری را خود او طی ساها قبل از انقلاب ساخته است.هم اکنون در این گاوداری حدود ۱۰۰ راس گاو گوشتی و شیری دار حال پرورش است.

بعد از صحبت با حاج اکبر متوجه شدیم که از سال ۹۲ ،دو سال بود که دامداریاش به خاطر قطع شدن کمک های دولتی تعطیل است و شش ماهی است که کارشان دوباره شروع شده و رونق پیدا کرده است.صحبت های حاج اکبر در مورد دلیل تعطیلی و رونق کار خود جالب بود که در ادامه مشاهده میکنید.

به گفته ی حاج اکبر دولت در طرح واکسیناسیون دام ها چند سالی بود از جنس ارزان و نارغوب استفاده میکرد طوری که دامهای آنها دچاره بیماری و طلف میشد.دامداران روستا برای جلوگیری از بیماری دام های خو باید خودشان هزینه زیادی را متقبل شوند و دامهای خود را با واکسن مرغوب و گران قیمت ایمن کنند.نکته مهم تر اینکه در روستایی مثله مراد تپه با وجود تعداد زیادی دامداری،وقتی یکی از دامداری ها دام های خود را با واکسن مرغوب ایمن نکند،استفاده دیگر دامداران از جنس مرغوب بی فایده است.

به گفته خود حاج اکبر دایلر بسیج اشتهارد با طرح وام های اقتصاد مقاومتی به داد دامداران مرادتپه رسید.این وام های با درصد پایین باعث شد تمام دامداران پول کافی برای واکسیناسیون با واکسن مرغوب را داشته باشند.در نهایت حاج اکبر با تشکر از مسئولان بسیج اشتهارد،از مسئولان دولتی خواست کمی به فکر تولیدگران داخلی باشد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.