این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

آغاز سومين مرحله طرح همگام با كشاورز در البرز

مدير فرهنگي و اجتماعي بسيج سازندگي، سازمان بسيج سازندگي با همكاري بسيج جامعه مهندسين كشاورزي استان البرز اين طرح را با هدف اصلاح فرآيندهاي كشاورزي و بالابردن سطح آگاهي كشاورزان از آخرين دستاوردهاي علمي كشاورزي اجرا مي كند.
نسخه مناسب چاپ

مهران طیران روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان بسیج سازندگی با همکاری بسیج جامعه مهندسین کشاورزی استان البرز این طرح را با هدف اصلاح فرآیندهای کشاورزی و بالابردن سطح آگاهی کشاورزان از آخرین دستاوردهای علمی کشاورزی اجرا می کند.
وی همچنین علمی کردن فعالیت های کشاورزی در عرصه های مختلف کاشت، داشت و برداشت را از دیگر اهداف اجرای این طرح برشمرد.
وی گفت: برای اجرای طرح همگام با کشاورز ۶۰ شبکه در روستاهای شهرستان های اشتهارد، نظرآباد، ساوجبلاغ و جاده چالوس ایجاد شده که از طریق مربیان معین هر شبکه دو پایگاه را پوشش می دهند.
طیران بیان داشت: در مجموع ۱۲۰ پایگاه با استفاده از کارشناسان آموزش دیده ایجاد می شود که در این پایگاه ها کلاس های آموزشی ترویجی و کارگاه های آموزشی ترویجی در حوزه های متنوع کشاورزی و ارایه مشاوره های تخصصی برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح در حدود ۱۲۰ روستا اجرا می شود، اضافه کرد: در این پایگاه ها تولید و توزیع بروشور و محصولات فرهنگی برای کشاورزان تحت پوشش انجام می شود.
به گفته این مسئول پیش بینی می شود بیش از ۵ هزار نفر از کشاورزان فعال تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.