این مطلب ۲۶ بار خوانده شده
در قالب اردوهای جهادی

خدمات رایگان تخصصی دامپزشکی و دامپروری بسیج سازندگی البرز در پنج استان کشور

در قالب اردوهای جهادی در فصل تابستان خدمات رایگان تخصصی دامپزشکی و دامپروری توسط جهادگران دانشجویی بسیج سازندگی البرز به مناطق کمتر برخوردار پنج استان کشور ارائه خواهد شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی البرز، ورمرزیار معاون سازندگی و توانمندسازی بسیج دانشجویی البرز در خصوص اعزام ۳۴ گروه دانشجویی این استان به اردوهای جهادی در تابستان سال جاری اظهار داشت : در قالب اردوهای جهادی در فصل تابستان خدمات رایگان تخصصی دامپزشکی و دامپروری توسط جهادگران دانشجویی بسیج سازندگی البرز به مناطق کمتر برخوردار پنج استان کشور ارائه خواهد شد.
ورمزیاری با تاکید بر اینکه در بحث دامپزشکی و دامپروری کارگروه های تخصصی به این اردوها اعزام می شوند، گفت: در این کار گروه دانشجویان دانشگاه آزاد همراه با اساتید و عضو هیات علمی حضور دارند که نگاه ویژه ای به بحث توزیع دارو و درمان دام های سبک (گوسفند و بز) و سنگین (گاو و شتر) دارند.
وی گفت: در بحث بهداشت درمان کارگروهی از دانشگاه علوم پزشکی و دانشجویان بسیجی این دانشگاه در عرصه ویزیت، توصیه های پزشکی و مشکلات بهداشتی مربوط به آب و محیط به فعالیت می پردازند.
مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان البرز به عرصه عمران و سازندگی در اردوهای جهادی تابستان ۹۵ اشاره کرد و بیان داشت: ساخت مدرسه،سرویس بهداشتی، غسال خانه، تعمیر مسجد، مدرسه، رنگ آمیزی و دیوار نویسی در راستای کار اردو های جهادی در بحث عمرانی قرار دارد.
وی افزود: در بحث فرهنگی و آموزشی روستاها را شناسایی کرده ایم و با توجه به مشکلات و آسیب های اجتماعی و فرهنگی در برخی مناطق روانشاس، مشاور و روحانی از حوزه علمیه و بسیج طلاب به مناطق اعزام می شوند تا به صورت تخصصی بر روی بحث های اعتقادی، کلاس های آموزش قرآن و بحث آسیب های ماهواره ای کار کنند.
ورمزیاری با بیان اینکه در بحث کشاورزی کلاسهای ترویجی برای روستائیان برگزار می شود، خاطر نشان کرد: یک باغ ترویجی با آبیاری قطره ای به صورت پایلوت ایجاد خواهد شد تا بحث آبیاری قطره ای ترویج پیدا کند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.