این مطلب ۱۲ بار خوانده شده

اعزام ۳۴ گروه دانشجويي استان البرز به اردوهاي جهادي

معاون سازندگي و كارآمدي بسيج دانشجويي البرز از اعزام ۳۴ گروه دانشجويي اين استان به اردوهاي جهادي در تابستان سال جاري خبرداد.
نسخه مناسب چاپ

محمد علي ورمزياري روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: اين گروه هاي جهادي در قالب ۱۱۰۰ نفر از دانشجويان به مناطق محروم و كم برخوردار پنج استان شامل استان هاي قم، سيستان و بلوچستان، سمنان، هرمزگان و لرستان اعزام مي شوند.

وي اظهار داشت: اين گروه هاي جهادي شامل ۱۳گروه خواهران كه ۴۵۰ نفر و ۲۱ گروه برادران شامل ۶۵۰ نفر هستند.

وي يادآور شد: اولويت اعزام تيم هاي جهادي به مناطق محروم استان البرز است.

ورمزياري با تاكيد بر اينكه در بحث دامپزشكي و دامپروري كارگروه هاي تخصصي به اين اردو ها اعزام مي شوند، گفت: در اين كار گروه دانشجويان دانشگاه آزاد همراه با اساتيد و عضو هيات علمي حضور دارند كه نگاه ويژه اي به بحث توزيع دارو و درمان دام هاي سبك ( گوسفند و بز ) و سنگين ( گاو و شتر ) دارند.

وي گفت: در بحث بهداشت درمان كارگروهي از دانشگاه علوم پزشكي و دانشجويان بسيجي اين دانشگاه در عرصه ويزيت، توصيه هاي پزشكي و مشكلات بهداشتي مربوط به آب و محيط به فعاليت مي پردازند.

مسئول سازندگي بسيج دانشجويي استان البرز به عرصه عمران و سازندگي در اردوهاي جهادي تابستان ۹۵ اشاره كرد و بيان داشت: ساخت مدرسه،سرويس بهداشتي، غسال خانه، تعمير مسجد، مدرسه، رنگ آميزي و ديوار نويسي در راستاي كار اردو هاي جهادي در بحث عمراني قرار دارد.

وي افزود: در بحث فرهنگي و آموزشي روستاها را شناسايي كرده ايم و با توجه به مشكلات و آسيب هاي اجتماعي و فرهنگي در برخي مناطق روانشاس، مشاور و روحاني از حوزه علميه و بسيج طلاب به مناطق اعزام مي شوند تا به صورت تخصصي بر روي بحث هاي اعتقادي، كلاس هاي آموزش قرآن و بحث آسيب هاي ماهواره اي كار كنند.

ورمزياري با بيان اينكه در بحث كشاورزي كلاسهاي ترويجي براي روستائيان برگزار مي شود، خاطر نشان كرد: يك باغ ترويجي با آبياري قطره اي به صورت پايلوت ايجاد خواهد شد تا بحث آبياري قطره اي ترويج پيدا كند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.