این مطلب ۱۰ بار خوانده شده
جلسه حلقه ی ناصرین

همه ی اقشار مردم در جامعه هدف جریان ضد فرهنگی رسانه ای هستند/ اکنون در یک جنگ فرهنگی و تمدنی عظیمی هستیم

دوازدهمین جلسه ی سلسله مباحث تمدن نوین اسلامی با بررسی برخی از آثار سینمای ایران و جهان در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی و با حضور جمعی از کارکنان ناحیه در قالب حلقه های ناصرین برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

دوازدهمین جلسه ی سلسله مباحث تمدن نوین اسلامی با حضور علیرضا شاه حسینی جانشین بسیج دانشجویی و مصطفی حسنی مسئول دفتر بسیج دانشجویی استان البرز، با بررسی برخی از آثار سینمای ایران و جهان در سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی و با حضور جمعی از کارکنان ناحیه در قالب حلقه های ناصرین برگزار شد.

در این جلسه که مقارن با روز معلم و سالروز شهادت استاد شهید مطهری برگزار گردید، برخی از آثار سینمای ایران و جهان با هدف بررسی موضوع و خط و مشی محتوایی آن به تبادل نظر پرداخته شد.

موضوع نقد، روشهای تحلیل و بررسی محتوای ارزشی و ضد ارزشی اثرات سینمایی، روش تحلیل و بررسی فیلم ها و ارزیابی فرهنگی آن جهت آشنایی هرچه بیشتر مخاطبین ارائه گردید.

شاه حسینی ضمن تشریح نقش رسانه به عنوان مهمترین و تاثیرگزار ترین ابزار فعلی جهان جهت ارائه محتوا به مخاطب، به نقد برخی از آثار سینمایی ایران و جهان پرداخت و نگاه تحلیلی نسبت به آثار سینمایی را بسیار مهم دانست.

شاه حسینی افزود: همه ی اقشار مردم در جامعه هدف جریان ضد فرهنگی رسانه ای هستند که با هدایت اذهان عمومی به سمت بی تفاوتی، کم رنگ کردن ارزشهای دینی و اخلاقی، مخاطبین را به اهداف از پیش طراحی شده ی خود می کشانند. برخی از این اهداف در این چند سال اخیر به تغییر سبک زندگی و گرایش به سبک زندگی غربی تشویق کرده است، که این مختص کشور ما هم نیست و در بسیاری از کشورها برای ایجاد گرایش به سمت سبک زندگی غربی دلارهای فراوانی برای نشر آثار فرهنگی و سینمایی هزینه می شود.

در ادامه برادر مصطفی حسنی مسئول دفتر بسیج دانشجویی استان البرز ضمن بیان این موضوع که: ما اکنون در یک جنگ فرهنگی و تمدنی عظیمی هستیم به تشریح نظریه ی برخورد تمدن ها پرداخت.

در پایان این جلسه، فیلم کوتاه ((علمک)) به کارگردانی آقای حسین دارابی به عنوان پر بیننده ترین اثر جشنواره ی پنجم فیلم عمار، در سالن جلسات بسیج دانشجویی استان البرز به نمایش گذاشته شد.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.