این مطلب ۱۲ بار خوانده شده
رأی نهایی AFC اعلام شد

اختلاف ایران و عربستان حل نشد/کشور سوم باید ۶ فروردین ماه معرفی شود+ بیانیه

کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز رأی نهایی خود را درباره اختلافات ایران و عربستان صادر کرد که در نهایت بازی‌ها به کشور بی‌طرف منتقل می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز: کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز با تشکیل جلسه‌ای با حضور کمیته اجرایی مسابقات رأی نهایی خود را درباره اختلافات فوتبالی ایران و عربستان صادر کرد.

در این جلسه AFC تاکید کرد که روابط سیاسی ایران و عربستان به روال عادی خود بازنگشت در نتیجه کشورم سوم تنها راه حل است.

با این رأی AFC اکنون باید درباره اینکه کدام کشور میزبانی این رقابت‌ها را داشته باشد بحث و گفت و گو کرد. عربستانی‌ها پیش تر قطر و امارات را پیشنهاد کرده بودند.

AFC تا ۲۵ مارس مطابق با ۶ فروردین ماه ۹۵ به دو کشور ایران و عربستان مهلت داد کشورهای پیشنهادی خود را معرفی کنند.

کمیته اجرایی AFC در بیانیه خود آورده است: متأسفانه کنفدراسیون فوتبال آسیا شاهد هیچ پیشرفتی بین دو کشور از لحاظ سیاسی نشد و عربستان تاکنون اجازه نداده است هیچکدام از شهروندانش به ایران سفر کنند.

کمیته اجرایی AFC در بیانیه خود چنین نوشت: متأسفانه کنفدراسیون فوتبال آسیا مشاهده کرد که روابط سیاسی دو کشور هیچ تغییری نکرده است و عربستان به هیچ کدام از شهروندان خود اجازه نمی دهد که به ایران سفر کند و این دلیل اصلی این رأی است. زیرا در جلسه ای که AFC با حضور کمیته اجرایی مسابقات در دوحه برگزار کرد قرار بر این شد تا ۱۵ مارس مطابق با ۲۵ اسفندماه روابط دو کشور به حالت عادی بازگردد اما این اتفاق نیفتاد در نتیجه بازی ها به کشور سوم منتقل می شود.

ادامه بیانیه AFC درباره اقدامات کمیته اجرایی برای ارزیابی امنیت بازی ها به شرح زیر است:

۱- سازمان بین المللی امنیت به طور مستقل از سوی AFC در دو کشور حاضر شد و ورزشگاه های آنها را ارزیابی کرد.

۲- اعضای کمیته اجرایی مسابقات در ورزشگاه های دو کشور حاضر شدند و بازی های باشگاه های ایران و امارات را از نزدیک مشاهده کردند.

۳- دو کارشناس امنیتی و مسئولان AFC در بازی هایی که در ایران برگزار شد حاضر و تمامی گزارشات را به AFC ارائه کردند.

۴- ناظران AFC بازی های ایران و امارات را در ورزشگاه ها از نزدیک نظارت کردند و گزارشاتی را از این بازی ها به AFC ارائه کردند تا در این تصمیم به ما کمک کنند.

۵- از دو فدراسیون عربستان و ایران درخواست شده بود تا ۹ مارس از طریق دستگاه های دولتی درباره روابط سیاسی دو کشور به AFC گزارش هایی ارائه شود.فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.