این مطلب ۷۴ بار خوانده شده

مشهد ۲۰۱۷ ظرفیت مناسبی برای گردشگری سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «مشهد ۲۰۱۷» ظرفیت مناسبی برای گردشگری سلامت در این کلانشهر است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز: دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاحیه رسمی مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در حرم مطهر رضوی با بیان اینکه از ظرفیت مشهد ۲۰۱۷ باید به خوبی استفاده کرد، افزود : گردشگری مذهبی از شاخه های اصلی گردشگری است که مشهد جایگاه ویژه ای در این زمینه دارد و سال گذشته بیش از ۲۵ میلیون زائر به این شهر سفر کردند.

وی گفت: این کلانشهر در زمینه گردشگری سلامت نیز تجربه ارزشمندی دارد و هر ساله جمع قابل توجهی از مردم کشورهای همسایه برای دریافت خدمات سلامت به این شهر سفر می کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ارتباط کشورهای مسلمان با مجامع دانشگاهی و بهره مندی از ظرفیت دانشمندان اسلامی افزود: باید ارتباط موثرتری بین پژوهشگران اسلامی با موسسه علمی و فرهنگی آیسسکو وجود داشته باشد.

قاضی زاده هاشمی گفت : کشورهای مسلمان باید در کنار فرهنگ که رکن اصلی در تعامل کشورهاست نسبت به آموزش علوم و ارتباطات و تبادل تجربیات در این زمینه تلاش کنند.

وی گفت : کشورهای اسلامی با هدف دستیابی به صلح جهانی در سایه آموزه های اسلام، ‌ باید الگویی برای صلح جهانی باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ایران آماده هرگونه همکاری با کشورهای اسلامی در زمینه دانش پزشکی و تبادل تجربیات در این زمینه است.

وی افزود : جمهوری اسلامی ایران در زمینه علوم و از جمله پزشکی پیشرفت های خوبی داشته است به طوری که در شاخصه رشد علمی رتبه ۱۶جهان و در حوزه تعداد مقالات ثبت شده در پایگاه های بین المللی، رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر ضرورت تولید ثروت از راههای علمی بیان کرد: امروز کشورهایی قدرتمند هستند که دارای دانش غنی تری باشند .

وی با تاکید بر گسترش روابط بین کشورهای جهان اسلام و بویژه تبادل تجربیات و یافته های علمی گفت: کشورهای مسلمان در سایه اتحاد و همبستگی می توانند پرچمدار تولید علم و پیشرفتهای علمی در حوزه های مختلف باشند./باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.