این مطلب ۸۷ بار خوانده شده

دانش آموز البرزی مخترع اولین ربات دستیار موبایل

محمد مهدی نجفی گفت: کار اصلی این ربات این است که به راحتی میتواند تمامی کارهای موبایل را انجام دهد که از جمله آن ها شارژ کردن باطری گوشی، پاک کردن فایل های اضافی و بدون استفاده و کوک کردن آلارم یاد آوری است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه استان البرز: به نقل ازسازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان البرز،محمد مهدی نجفی دانش آموزان مدرسه استعداد های درخشان شهید سلطانی ناحیه ۳ کرج است، که دستگاهی برای افراد عادی و کسانی که اطلاعات کافی فنی در مورد تلفن همراه ندارند اختراع کرده است.

وی در این خصوص اظهار داشت: با استفاده ازاین وسیله میتوان کارهای روزمره و مورد نیازموبایل را انجام داد و با استفاده ازاین ربات میتوان موبایل خود را نیز شارژ کرد.

این دانش آموز نخبه افزود: این دستگاه اولین ربات دستیار موبایل است و با استفاده ازاین وسیله میتوان کارهای روزمره و مورد نیازموبایل را انجام داد و همچنین با استفاده ازاین ربات میتوان تلفن همراه را نیز شارژ کرد.

این مخترع البرزی با بیان اینکه ربات مذکور با استفاده از برنامه ای که طراحی شده تمامی نیازهای موبایل را بر طرف می کند اظهار داشت: کار اصلی این ربات این است که به راحتی میتواند تمامی کارهای موبایل را انجام دهد که از جمله آن ها شارژ کردن باطری گوشی، پاک کردن فایل های اضافی و بدون استفاده و کوک کردن آلارم یاد آوری است.

نجفی عنوان کرد: این برنامه در سیستم های مختلف که قابلیت NFC را داشته باشد قابل اجرا می باشد و ایده اصلی کار این بوده است که بتوان به راحتی تمامی کارهای مرتبط با موبایل را بدون دغدغه انجام داد.

دانش آموز نخبه کرجی در پایان گفت: قسمت پایگاه این دستگاه هنوز آماده نشده است و سعی داریم در برقراری ارتباط با شرکت های طراحی  به نتیجه ای برای بدنه این دستگاه برسیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این ربات می تواند کمک قابل توجهی برای افرادی باشد که در زمینه انجام این کارها اطلاعات کافی ندارند و با اعتماد به این دستگاه می توانند کارهای زیادی را انجام دهند./خبرگزاری بسیج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.