این مطلب ۶۹ بار خوانده شده

بازسازی منزل پیرزن ۶۵ ساله روستای شین

جمعی از بسیجیان شهرستان خدابنده در اردوی جهادی ۷ روزه، منزل نرگس جباری، پیرزن ۶۵ ساله ای را در روستای شین از توابع بخش سجاسرود بازسازی کردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز: جمعی از بسیجیان شهرستان خدابنده در اردوی جهادی ۷ روزه احداث خانه محروم شرکت کردند و خانه نرگس جباری، پیرزن ۶۵ ساله ای را در روستای شین از توابع بخش سجاسرود که هیچ کس را نداشت احداث کردند.

محمدی جهادگر قیداری گفت: من و دوستانم متوجه شدیم که قرار است در قالب یک اردوی جهادی به افراد نیازمند کمک رسانی کنیم،به دوستان دیگرم اطلاع دادم و آنها استقبال کردند و با من همراه شدند.
محمدی ادامه داد: "وقتی خانه این پیرزن را دیدم از خودم خجالت کشیدم و بسیار متاثر شدم که چنین افرادی با این وضع زندگی می کنند و من و امثال من با کوچکترین مشکل از کوره در می رویم و ناشکری می کنیم".
رحیمی جهاد گر دیگر قیداری در خصوص اثرات این اردوهای جهادی خاطر نشان کرد: "نقش و تاثیر اردوهای جهادی در روحیه افراد و مناطق غیرقابل انکار است؛ و اثرات و برکات فراوانی را به همراه دارد و برگزاری اردوهای جهادی در ایجاد انگیزه در بین مردم روستاها و شهرها شگفت انگیز است و روح زندگی را به منطقه محروم باز می گرداند".
رحیمی تصریح کرد: "از دیگر برکات این حرکت جهادی در آن است که در مناطقی که این اردوهای جهادی شکل می گیرد؛ جوانان زیادی را با خود همراه می کند و بهتر است هر جوان حداقل یک بار حضور در اردوهای جهادی را تجربه کند زیرا که اردوهای جهادی نقش بسزایی در آبادانی کشور ایفا می کنند و جوانان روستاها و شهرها را تشویق می کند تا مناطق محروم را آباد کنند".
احمدی جهادگر دیگر قیداری گفت: "فعالیت اردوهای جهادی محدود به فعالیت عمرانی نیست بلکه در زمینه های فرهنگی، کارآفرینی، اشتغالزایی و بهداشت حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد".
این جهادگر با بیان اینکه اردوهای جهادی مورد تایید مقام معظم رهبری است، اضافه کرد: "اردوهای جهادی تجلی سیاست های اقتصاد مقاومتی است و باید ادامه پیدا کند و  اردوهای جهادی باید در ایران و جهان فراگیر شود و رسانه‌ها با تمام توان آنرا به مردم منعکس کنند".
موسوی جوان دیگر قیداری نیز با بیان اینکه اگر خودسازی انجام نشود به مشکلات افزوده خواهد شد،گفت:" اختلاس ها و فیش های نجومی که امروز شاهد آن هستیم بر اثر عدم تربیت و عدم خودسازی است و مسئولی که خودسازی نکند باعث ایجاد مشکل در جامعه می شود".
وی خدامحوری، تکلیف گرایی و ولایت مداری را سه ویژگی یک جهادگر عنوان کرد و بیان کرد: "ولایتمداری، مهم ترین ویژگی یک جهادگر است و چیزی که امروز همه را متمایز کرده است همین ولایتمداری است و  فارغ از هر جریانی پیرو راه ولایت فقیه و خط انقلاب اسلامی هستیم".
موسوی با بیان اینکه در سایه تفکر ولایی فیش نجومی ظاهر نمی شود افزود: "توصیه ما به دولت این است که اردوهای جهادی را تقویت کند، چرا که راه حل مشکلات کشور را می توان در اردوهای جهادی پیدا کرد".
جهادگر قیداری ادامه داد: "کسانی که می خواستند با تفکر رهبری مقابله کنند اردوها را به سمت کشورهای خارجی هدایت کردند، اما بسیجیان با روحیه جهادی خود و حضور در مناطق محروم کشور لبخندرضایت را بر روی لب های رهبری نشاندند و ایشان بر ضرورت حمایت دولت از حرکت های جهادی تاکید کردند".
وی در پایان خاطرنشان کرد: "جهاد گران عمق مشکلات را در مناطق محروم می بینند و با مایه گذاشتن از خود در این مناطق خدمت رسانی می کنند"./خبرگزاری بسیج

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.