این مطلب ۷ بار خوانده شده
استاندار البرز:

کاخ مروارید البرز موزه می‌شود

استاندار البرز گفت: با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی البرز و ضرورت در اختیار داشتن یک موزه، کاخ مروارید به موزه استان تبدیل می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز: به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، سید حمید طهایی اظهار داشت: وجود استعدادهای تاریخی و فرهنگی ظرفیت ویژه برای احداث موزه‌ای اختصاصی در استان البرز است.

وی افزود: بر این اساس کاخ مروارید را به عنوان مرکزی برای احداث موزه در نظر گرفته‌ایم که در آینده نزدیک با فراهم شدن بسترهای آن شاهد راه‌اندازی این مرکز به عنوان دریچه‌ای برای مرور تاریخ گذشته خواهیم بود.

طهایی اظهار داشت: تپه ازبکی یکی از سرمایه‌های میراث فرهنگی این استان است که به تازگی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد ساماندهی قرار گرفته و شرایط خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.

استاندار البرز با اشاره به صنعت درآمدزایی گردشگری خاطرنشان کرد: امروزه در دنیا هزینه گردشگری سود فراوانی را عاید رونق شهرها می‌سازد که با الگو گرفتن از تجربیات سایر نقاط باید زمینه رونق مناطق مختلف استان را فراهم آورد.

طهایی در ادامه روند احداث هتل در استان را با تنگ نظری‌ها و خلل افکنی در کار، سبب ساز فراز و فرودهایی دانست که باید بازنگری شود.

وی تصریح کرد: برخی در کارها تنگ نظری دارند، این دیدگاه باید تغییر پیدا کند و مدیران بیاموزند که چگونه همانند دنیا هم آهنگ با تحولات روز بدون اتکا به اقتصاد نفتی مناطق حوزه تحت پوشش خود را سرو سامان دهند.

استاندار البرز با تأکید بر ضرورت بر داشتن نگاه‌های جزیره‌ای گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی به همین منظور ایجاد شده تا راه را برای سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف استان فراهم آورد.

طهایی افزود: این ستاد مسیر را برای متقاضیان احداث هتل در استان هموار خواهد ساخت./فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.