این مطلب ۹ بار خوانده شده
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در کرج:

امروز شرور ترین نظام سیاسی دولت آل سعود است/ چشم انداز و سیاست های کلی رهبری تاکنون اجرایی نشده

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه چرا چشم انداز و سیاست های کلی رهبری اجرایی نشده است گفت: اگر سیاست های نظام و رهبری اجرایی نشود، ضمن افزایش بیکاری و تبعیض، نقایص و ضعف ها زیادی وجود خواهد داشت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش روابط عمومی سپاه استان البرز؛ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح شنبه دوم مردادماه در همایش سیاسی استانی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز اظهارداشت: درود می فرستیم بر شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای با غیرت مدافع حرم و به همه پاسداران و بسیجیان استان البرز سلام و ارادت خودم را اعلام می کنم.
 
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: سپاه کرج و استان البرز از قدیمی ترین سپاه های ایران اسلامی است که از همان روزهای اول پیروزی انقلاب تشکیل شد که  لشکر و سپاه استان البرز، کارنامه بسیار خوبی دارند و شهدایی چون آجرلو، کلهر و احسانی نژاد و شهدای مدافع حرم را تقدیم انقلاب کرده است و در عملیات های زیادی پاسداران کرج شرکت داشتند که نزدیک به نوزده یا بیست عملیات لشکر ۱۰ سید الشهدا (ع) شرکت داشت.
 
وی افزود: ما پاسداران انقلاب که وارد سپاه شدیم  و خیلی بحث بود که چه روزی را به عنوان روز پاسدار انتخاب کنیم که در سال اول انقلاب، هر نهاد و سازمانی یک روز را انتخاب می کرد و پیشکسوتان سپاه، روز میلاد امام حسین (ع) را انتخاب کردند و متعهد شدند که تا آخر حسینی بمانند و ما خستگی ناپذیر هستیم چون تعهدی حسینی به جمهوری اسلامی، مردم و ولایت فقیه داده ایم و خستگی ناپذیری مهمترین ویژگی سپاه است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این مضوع که امروز می خواهیم روی نظام جمهوری اسلامی گفتگویی داشته باشیم، ارزش ها و دشمنانش را بشناسیم و ببینیم کجای تاریخ ایستاده ایم گفت:  باید بار دیگر نگاه کنیم به پشت سرمان و ارزش هایمان را بشناسیم، مخصوصا وقتی نگاه می کنیم که اخیرا ترکیه برای پنجمین بار  با کودتا مواجه شده است و اوضاع اسفناک در سوریه، عراق ، بحرین ،افغانستان و همچنین دموکراسی ترکیه و پادشاهی عربستانی را می بینیم،و این  موقعیت خوبی است که جمهوری اسلامی را بار دیگر بشناسیم.
 
وی افزود: اخیرا با کودتای ترکیه ، غرب زده ها در خودشان فرو رفته اند که چرا با جمهوری اسلامی مخالفت می کنیم، در حالی  که ثبات سیاسی و دموکراسی جمهوری اسلامی مثال زدنی است، امنیت و رفتار درست در روابط بین الملل ایران مورد تایید بسیاری از ملت ها و کارشناسان است و باید جمهوری اسلامی را از منظر ارزش ها و دستاوردها دوباره ارزیابی کرد این میراث امام را دوباره نگاه کنیم.
 
استاد دانشگاه امام حسین (ع) گفت: جمهوری اسلامی چند ارزش مهم در خود دارد که در نگاه به بیرون، ما چند حرف مهم داریم، نخست اینکه مرزهای بین الملل را به رسمیت بشناسید و با جنگ و خونریزی وارد کشورها نشوید زیر همه مرزهای بین الملل محترم هستند و ما به همین دلیل با جنگ ها مخالفیم و دلیل اصلی ما برای مخالفت با عربستان  حمله عربستان به یمن و تجاوز است به حقوق یک ملت است.
 
وی خاطر نشان کرد: اصل دومی که ما دنبال می کنیم، احترام به انتخاب مردم است زیرا  ما مردم سالاری را قبول داریم و کودتاگری مانند کودتای ترکیه را قبول نداریم و از اصول حمایت می کنیم زیرا باید به انتخاب مردم احترام گذاشت و آل خلیفه باید به مردم خودش احترام بگذارد.
 
این مقام مسئول با رد صحبت های اخیر دولت بحرین خاطر نشان کرد: ما در بحرین دخالتی نکردیم اما انتقاد که می توانیم بکنیم که چرا هر بحرینی یک رای ندارد و تبعیض مذهبی در بحرین را قبول نداریم.
 
دبیر تشخیص مصلحت نظام  گفت: مساله سوم استقلال کشورهاست، سوریه استقلال دارد، عراق استقلال دارد و ما به این دولت ها که از ما کمک خواسته اند کمک می کنیم، چون دولت های مشروع کمک خواسته اند در عین حال  کنسولگری عربستان در شمال عراق به منظور مداخله در امور ایران و عراق به حزب کوموله کمک می کند و تروریست به ایران، اعزام می کند که با هوشیاری نیروهای انقلاب، با شکست مواجه شده است و ما این اعتقادات را داریم و با عربستان که به این اصول متعهد نیست و سعودی ها شرورترین حکومت روی زمین هستند و با جنون خود منطقه را به آشوب می کشند.

رضایی افزود: در داخل ارزش نظارت دینی، اولین ارزش است، مردم سالاری دینی یک ارزش است، شورای نگهبان وظیفه نظارت بر انتخابات را بر عهده دارد، اگر کسی به این مردم سالاری اعتراض ساختار شکن داشته باشد در مقابل جمهوری اسلامی قرار می گیرد و کسانی که این ارزش را به صورت غیرقانونی مخدوش کنند، جمهوری اسلامی در مقابلشان می ایستد اما کسانی با ما دوست هستند که ارزش های ما را حفظ میکنند.
 
وی در ادامه با اشاره به مسئله استقلال کشور گفت: هر کسی که بخواهد نفوذ کند و ما را وابسته کند، دشمن هستیم و اگر یک گروهی بخواهند بر خلاف استقلال گام بردارند، نمی پذیریم.
 
محسن رضایی عدالت سومین ارزش جمهوری اسلامی در داخل دانست و خاطر نشان کرد: اگر حقوق های چند ده میلیونی داده شود و عده ای محتاج نان شب باشند، ازعدالت به دور است و  مبارزه با ظلم ، فقر، فساد نیز از ارزش های مااست.
 
سردار سرلشگر محسن رضایی با بیان اینکه نکته اساسی این است که ولایت فقیه هم ازمهمترین ارزشهاست وهم پاسدار ارزشها است گفت: این ارزش ها توسط ولایت فقیه حفظ می شود، هم ارزش های بیرونی و هم ارزش های درونی در وهله اول توسط امام و رهبری حفظ شده است .
 
پاسدار محسن رضایی با بیان اینکه عصا و بازوی رهبری نیروهای انقلابی سپاه و بسیج هستند خاطر نشان کرد:  از سوریه و یمن تا در داخل کشور، پاسداران انقلاب هستند که از ارزش ها دفاع می کنند و از دستاوردهای انقلاب در مقابل انحرافات ایستادگی می کنند.
 
دکتر رضایی با مقایسه دستاوردهای جمهوری اسلامی با کشورهای منطقه گفت: بعضی می گفتند که نظام ترکیه ای بهتر از نظام ایران است، چون اقتصاد پیشرفته تری دارد، حالا ببینند که درکوتاه دهها نفر کشته شدند و دستگیری های ترکیه از بیست هزار نفر گذشته است و معلوم نیست کی به ریل قبل برگردند.
 
وی در ادامه گفت: در سال ۸۸ بسیج و سپاه مجروح داد اما کمترین آسیب به مردم رسید اما  در ترکیه ببینید چه شده است، اختناق عربستان را ببینید، در داخل کشورهای دوست غرب ببینید چه دیکتاتوری ای در کار است که  در مقایسه با اطراف از نظر ثبات سیاسی و رعایت اصول ارزشی خودش، ما سر هستیم و بسیار جلوتریم.
 
ایشان با اشاره به  ایران دستاوردهایی که بعد از سیصد سال به دست آورده است گفت: امنیت و اقتدار از جمله مهم ترین دستاورد ها بوده است  که  برای مذاکره با ایران پنج شش کشور با ما سر یک میز می نشینند،در زمان  قدیم فقط کشورهایی مثل  الجزایر با ما طرف می شدواین تحقیر بود اما  در برجام همه قدرت ها آمدند و با ما بر سر میز مذاکره نشستند و این عزت و سربلندی برای ایران است.
 
سردار سرلشگر رضایی گفت: ما الان با منفورترین دشمنان بشر می جنگیم  دشمنی که،کودک ۱۲ ساله را که سر میبرد و خلبان اردنی را در قفس به آتش میکشد، ما با منفورترین ها می جنگیم ،ما با آمریکایی روبرویی هستیم که دروغ می گوید و پشتیبان عربستان و رژیم کودک کش اسرائیل است و  در اردوگاه های سوریه، بسیاری از کودکان بدون پدر و مادر آواره اند.
 
استاد دانشگاه امام حسین (ع) افزود:  نیروهای انقلاب در اقتصاد کشور کجا وارد شده اند ، از ابتدای انقلاب دولت ها تحت تاثیر دیگران، اقتصاد را به نیروهای انقلاب نداده اند و اگر به جمهوری اسلامی در اقتصاد ایراد وارد می کنند ما این را نمی پذیریم چون  ما در تحریم بودیم و با کارشکنی لیبرال ها و تکنوکرات ها مواجه بوده ایم و  مقاومت منفی ای که حالا نیز موجب رکود شده است نتیجه کارشکنی داخلی و تحریم بیرونی وبی عرضکی مدعیان ترقی وغرب زده است که این عوامل با هم مانع رشد اقتصاد ما شده است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به رهنمود های رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: چرا چشم انداز و سیاست های کلی رهبری اجرایی نشده؟ اگر اینها اجرا می شد، پیشرفت اقتصاد ما ده برابر می شد، اگر این سیاست های نظام ورهبری اجرایی نشود، بیکاری و تبعیض بر جای خود باقی می ماند و جایی که نمی گذارند رهبری و نیروهای انقلاب وارد شود، نقایص و ضعف ها زیاد است.
 
ایشان با اشاره به گله مندی از دولت ها در مسئله اجرایی اقتصاد مقاومتی بیان داشت: ما از دولت ها گله مند هستیم و امیدواریم که روزی برسد که همانند دفاع و اقتدار، در اقتصاد و فرهنگ هم شکوفا شویم، الحمد الله با همه کارشکنی ها پیشرفت خوبی داشته ایم، اما پیشرفتی که در حالت محاصره و کارشکنی های  داخلی بوده است  و نتیجه می گیرم جمهوری اسلامی ایران، بهترین نظام سیاسی برای ملت ایران و منطقه خواهد بود. ما پاسداران از بهترین ارزش ها دفاع می کنیم.
 
در ابتدای این مراسم سردار علی استاد حسینی، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) ضمن عرض خوش آمد به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و ذکر خاطراتی از مجاهدت های سرلشکر رضایی در دوران دفاع مقدس، گزارشی از وضعیت سپاه استان ارائه کرد.

در پایان این مراسم با حضور دکتر رضایی از تعدادی از مدافعین حرم، تجلیل شد.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.