این مطلب ۴۳ بار خوانده شده

واکنش مجلس ترکیه به اقدام سربازان آمریکایی

گروهی از نمایندگان مجلس ترکیه نسبت به اقدام موهن سربازان آمریکایی در پایگاه نظامی اینجیرلیک و پاره کردن قرآن کریم و تخریب مسجد پایگاه واکنش نشان دادند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز ، به دنبال انتشار خبر توهین گروهی از سربازان مست آمریکایی در پایگاه هوایی اینجیرلیک آمریکا در استان آدانای ترکیه، جمعی از نمایندگان حزب حرکت ناسیونالیست ترکیه در مجلس این کشور نسبت به اقدام موهن سربازان آمریکایی و پاره کردن قرآن کریم و تخریب مسجد در پایگاه مذکور واکنش نشان دادند.

سیف الدین ایلماز نماینده مردم آدانا از حزب حرکت ناسیونالیست در همین راستا با طرح این مطلب در مجلس ترکیه خواستار ادای توضیحات ادریس نعیم شاهین وزیر کشور در این باره شد.

وی در طرح سوال از وزیر کشور ترکیه تصریح کرد که خبر پاره کردن قرآن کریم توسط سربازان آمریکایی و تخریب مسجد در پایگاه هوایی آمریکایی اینجیرلیک در رسانه‌ها مطرح شده و لذا وزیر کشور باید در مورد صحت و سقم این خبر در مقابل مجلس پاسخگو باشد.

وی همچنین از وزیر کشور پرسید در صورت صحت این واقعه توهین آمیز آیا اقدامی در راستای مجازات عاملین این اقدام صورت گرفته یا نه؟

این در حالی است که عدم هرگونه واکنش نسبت به این خبر از سوی دولت آنکارا و حزب حاکم عدالت و توسعه با تعجب افکارعمومی ترکیه روبرو شده است.
منبع : فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.