این مطلب ۱۰۶ بار خوانده شده

jjhghgfg

vcvcvcv vc
نسخه مناسب چاپ

شب گذشته بی بی سی فارسی با سوء استفاده از فضایی که به دلیل نزدیک شدن به زمان فرارسیدن انتخابات دور دهم ریاست جمهوری ایران در حال شکل گیری است ، بیانیه ی فرزندان میرحسین موسوی ، رهنورد و مهدی کروبی را دستاویز قرار داده و به صورت آشکار گفتگو ها وگزارشهای مغرضانه خود را به سمت مسائل داخلی ایران ، مشکلات اقتصادی ، طبقه کارگر ، حبس خانگی سران فتنه وزیرو رو کردن جنبش مرده سبز کشاند.
ظاهرا در این بیانیه آمده است که فرزندان سران فتنه خواستار آزادی وصحبت آنان در رسانه ملی ایران شده اند.
این شبکه معاند تلاش کرد تا نتیجه گیری کار اینگونه از آب در آید که در بعضی از کشورهای دنیا ، رهبران مخالفان ، که در حصر وزندانهای خانگی قرار داشتند موجب جوششهای اعتراضی بزرگی شده ودر نهایت به پیروزی دست پیدا کرده اند.
از آن آشکارتر این بود که سعی می نمود این مشکلات وحصر خانگی سران فتنه را ناشی از دستور مستقیم رهبری نظام اعلام کرده وچنین القا کند که در رأس این بی عدالتیهایی !! که به سران فتنه روا داشته شده است ، ولی فقیه نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داشته و سعی می کرد در گزارشهای ارائه شده خود به عمد از شعارها وهجمه های خیابانی در فتنه ۸۸ بر علیه مقام معظم رهبری بهره گیرد.
در قسمتی از این گزارشها که به تکرار وبا حواشی بسیار پخش شد ، محمد تقی کروبی ، پسر مهدی کروبی طی یک مصاحبه چهره به چهره اینترنتی ، در جواب سوال مطرح شده مجری بی بی سی ، مبنی بر اینکه اگر میر حسین موسوی ومهدی کروبی موفق به صحبت در رسانه ملی ایران شوند چه مطالبی به مردم خواهند گفت ، پاسخ داد : قطعا صحبت آنها در مورد خیانت وخدمت به کشور وملت خواهد بود واز آنجا که مردم بهترین داوربرای قضاوت کردن هستند از سخنان آنها متوجه خواهند شد که چه کسی به کشور خدمت وچه کسی خیانت کرده است.
وی افزود : به مقامات ایران توصیه می کنم که به سخن معروف امام حسین (ع) توجه نمایند که میفرمودند اگر دین ندارید آزاده باشید .
محمد تقی کروبی در ادامه با غیر قانونی خواندن رفتار مقامات ایران با سران فتنه گفت : این چه منشی است که حکومت ایران در پیش گرفته است ودر مقابل ۲ سال فحاشی وهتاکی به این افراد اجازه سخن گفتن نمی دهند و این در حالی است که حکومت از شب ۲۱ بهمن که والدین اینجانب را تحت محاصره در آورد ، چند اوباش را نیز پشت درب منزل مستقر کرد تا به مدت ۶ شب از ساعت ۱ الی ۳ نیمه شب فحاشی نموده وحتی در یک حرکت ۲ بمب صوتی به داخل خانه پرتاب کنند که تاکنون کسی هم مسئولیت این کار را بر گردن نگرفته است.
وی در جواب سوال دیگر مجری بی بی سی که پرسید فکر میکنید چه عده ای از مردم خواهان شنیدن اظهارات افراد مذکور در رسانه ملی ایران هستند گفت : به نکته خوبی اشاره کردید ومن بر این باور هستم که تمامی مردم ایران خواستار شنیدن سخنان آنها هستند.
پسر مهدی کروبی ادامه داد : چه کسانی که مخالف وچه کسانی که طرفدار آنها محسوب می شوند میخواهند بدانند که حرف آنها چیست وبا اینکه نمیخواهم مردم را جدول بندی کرده واشاره به لشگر کشی های خیابانی کنم ولی باید بگویم که آیا حکومت بهترمیتواند با تعطیل کردن ادارات وانتقال افراد با اتوبوس ها به خیابان لشگر کشی کند یا مردمی که ۲۵ خرداد علی رغم تهدید های نظامی به خیابانها آمدند.
وی با بیان اینکه فکر میکنم توصیه پدر من بهترین توصیه به حکومت بود که درخواست کرد ، در جلسه ای علنی وعادلانه به صحبت بپردازند وبه مردم ثابت کنند که چه کسی خدمت وچه کسی خیانت کرده است.
محمد تقی کروبی در بخش دیگری از سخنانش ، اقدامات پدر ، میر حسین موسوی وهمسر وی را مطالبه حقوق اصلی ملت دانست وگفت : قطعا دادن فرصت صحبت به این افراد ثابت خواهد کرد که آنها بودند که بصیرت واقعی داشته و۴ سال پیش ، وضعیت اسف بار داخلی وبین الملل امروزکشور را پیش بینی نموده واز حاکمان می خواستند که نحوه برخورد خود با ملت را تغییر دهند.
وی با بیان اینکه علت اعتراض موسوی وکروبی ، رفتار خشن وبسیار بسیار وحشیانه حکومت با فرزندان این ملت بو ده است گفت : تلاش پدر بنده وموسوی وغیره برای این بود که حکومت رویه خود را تغییر داده وانقلاب را در مسیر خود قرار دهد.
محمد تقی کروبی ادامه داد : من فکر می کنم این فرصت می تواند برای مردم وحاکمان با بازخوانی حوادث و رویدادهای گذشته بسیار بسیار مهم وتاثیر گزار باشد و لازم به ذکر است که بگویم ، پدر من از روز اول درخواست کرد که ، با حاکمیت به طور مستقیم روبرو نشده ومکاتبه نکنیم چرا که تصور نشود افراد مذکور از مطالبات خود دست کشیده وعقب نشینی کرده اند.
وی در ادمه سخنان خود با بیان اینکه رفتار حکومت رفتاری مغایر با تمام قواعد ومقررات حقوقی است تاکید کرد : حاکمیت یا باید به رفتار غیر قانونی خود نسبت به آنها پایان دهد ویا در محکمه ای علنی با قرار دادن شرایط لازم ، پای سخنان این افراد بنشیند تا مردم با شنیدن اظهارات آنها قضاوت کرده وببینند که آیا اقدامات آنها در راستای منافع ملی کشور بوده است و یا این افراد به کشور خیانت کرده اند.
وی در پایان گفت : موسوی ، کروبی و رهنورد مستمرا از سوی مقامات حکومتی متهم به حرکات ضد نظام شده اند وباید این مسئله ثابت شود که آیا این افراد در تثبیت وکار آیی نظام بیشتر تاثیر داشته یا در حرکات ضد نظام ، چرا که آگر نقش آنان در تثبیت نظام بیشتر از رهبری نبوده کمتر هم نبوده است.
محمد تقی کروبی افزود : نمیتوان افرادی را که در روزهای سختی ، انقلاب را یاری کرده اند ضد نظام خواند.
در ادمه این گزارشگری ها ، بی بی سی فارسی ضمن پخش تصاویری از شنیده شدن صدای آیت الله شریعتمداری وحسین منتظری ومقایسه نمودن آنان با افرادی چون گالیله و رهبران جنبشهای کشورهایی مانند آفریقای جنوبی ، ترکیه و برمه ، به سراغ مشاور میرحسین موسوی رفته ونظر وی را در رابطه با بیانیه مذکور جویا شد.
اردشیر امیر ارجمند در پاسخ به این سوال مجری بی بی سی که به نظر شما نتیجه این بیانیه چه خواهد بود گفت : اگر درخواست مطرح شده در این بیانیه عملی شود ، دراولین گام مردم ایران دارای آگاهی شده وبه حقایق پی خواهند برد ونکته مهم بعدی این است که فرایند تغییر وضعیت کشور آغاز خواهد شد به این معنی که سیاستهای حاکم بر کشور تغییر خواهد کرد.
وی گفت : آنچه که مهم و اساسی است این نکته می باشد که کشور از بحران کنونی خارج شده ودر واقع کروبی ومیر حسین موسوی وهمسرش خواست واراده عمومی مردم هستند که مطرح خواهند شد.
امیر ارجمند با بیان اینکه در حال حاضر کلیه سازمانها وادارات حکومتی ایران از حالت یک طرفی خارج شده وصدای حق را نمی شنوند گفت : اگر به تاریخ نگاه کنیم ، حزب رستاخیز در زمان شاه پهلوی نیز از کار خود نتیجه نگرفت ، چراکه خواهان یک حکومت تک نفره بود.
وی افزود : مانند حالا که حکومت میخواهد با جناحی مثل سپاه پاسداران ونیروهای امنیتی واطلاعاتی وهراسم دیگری ، به صورت انحصاری حکومت کند که باید بگویم این دیگر یک جمهوری نیست وروش آن باید تغییر پیدا کند.
مشاور میر حسین موسوی در ادامه گفتگوی خود اظهار داشت : درست است که ما و فرزندان میر حسین ورهنورد در وهله اول خواهان آزادی والیدن خود می باشیم ولی در گام بعدی خواستار تغییر وضعیت کشورو حرکت به سمت خواست واراده ملت هستیم.
وی روی سخنان خود را نه تنها طرفداران جنبش سبز ودوستداران موسوی وکروبی ، بلکه تمام افراد اصولگرا وناقد موسوی وکروبی اعلام کرد وگفت : وجدان خود را قاضی قرار دهید و ببینید آیا آنچه که در خصوص این افراد اتفاق افتاده عادلانه بوده است یا نه.
بی بی سی فارسی در پایان با شاهد گرفتن نظریات کارشناس مسائل ایران در بی بی سی فارسی ، نتیجه گیری کرد که درخواستهای این افراد ، اولویتها وتقاضاهایشان جابجا شده است وسخن گفتن از آزادی وبحثهای شرکت کردن ونکردن در انتخابات ودیگر درخواستهای مطرح شده ، گوشه چشمی هم به قضیه بازگشت به جنبش اصلاحات دارد.
در پایان این کارشناس اظهار داشت : مخاطب قرار دادن رهبری هزینه را برای درخواست کنندگان افزایش می دهد ، واز این رو است که آنان ترجیح می دهند تا چندان به طور مستقیم رهبری را مخاطب قرار ندهند.
حبیبی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.