این مطلب ۱۴۱ بار خوانده شده
سرلشکر رحیم صفوی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه شهر آسمانی؛

قدرت نفوذ ایران تا مدیترانه، یک قدرت مکتیی است

سرلشکر رحیم صفوی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه "شهرآسمانی" گفت : ایران در طول تاریخ سه مرتبه تا دریای مدیترانه نفوذ کرده است. مرتبه اول توسط کورش کبیر ، مرتبه دوم لشگرکشی خشایارشاه و مرتبه سوم هم اکنون ، قدرت نقوذ سیاسی و فرهنگی ایران تا مدیترانه پیش رفته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز به نقل از «تیتر یک»، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در شهرستان کرج ، نمایشگاه رزمی فرهنگی با عنوان " شهر آسمانی " افتتاح شد.

افتتاحیه نمایشگاه "شهر آسمانی" با حضور سردار سرلشکر رحیم صفوی ، سردار حسینی مطلق ، مسئولین شهری و لشکری، خانواده معظم شهدا، جمعی از ایثارگران بسیجیان و مردم کرج برگزار شد.

سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی ضمن بررسی تفاوت در نوع دیدگاه رزمنده های جمهوری اسلامی ایران با دیگر سربازان جنگی ، دفاع مقدس را یک دفاع مکتبی، فرهنگی و انقلابی معرفی کرد.

مشاور مقام معظم رهبری ضمن تبیین اصل دفاع مقدس و اشاره به اهمیت جهاد در اسلام افزود : جنگ ما جنگ "به نام خدا" بود که با فرماندهی یک مرجع جامع الشرایط جهان اسلام، امام برزگوار فقط برای خدا و با توسل به ائمه اطهار به دفاع پرداخت.

این فرمانده عالی رتبه نیروهای مسلح، برتری فرماندهان ایران نسبت به سربازان عراق را بعد از مجهز بودن به سلاح ایمان و اعتقاد، داشتن قدرت ابتکار ،خلاقیت و خردمندی در طرح ریزی عملیاتی عنوان کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا ، ضمن اشاره به مسئله بیداری اسلامی و جهان اسلام گفت : بیداری اسلامی تحت تاثیر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انجام شده است .

دکتر رحیم صفوی در بخش پایانی از صحبت های خود ضمن ابراز این نکته که قدرت نفوذ و عمق دفاع ایران تا مدیترانه، یک قدرت فرهنگی، ایدوئولژی و مکتیی است، تاریخ نفوذ ایران به مدیترانه را به سه بخش تقسیم کرد و افزود : ما در طول تاریخ سه مرتبه تا دریای مدیترانه نفوذ کردیم . مرتبه اول کورش کبیر تا بیت المقدس و اورشلیم رفت ، مرتبه دوم خشایارشاه از ترکیه به سمت یونان لشکر کشی کرد و بار سوم هم اکنون ، قدرت نقوذ سیاسی و فرهنگی ایران تا حزب الله ، سوریه ،حماس ، نوار غزه و در نهایت تا مدیترانه پیش رفته است.

در قسمت پایانی مراسم ، رزمایشی با عنوان عملیات آزادسازی سوسنگرد برگزار شد.

گفتنی است نمایشگاه "شهرآسمانی" دارای ۴۵ غرفه شامل دستاوردهای نیروهای نظامی و انتظامی ، بسیج سازندگی ، شهدای اقتدار ، شهدای هسته‌ای ، بیداری اسلامی ، اقتصاد مقاومتی ، ستاد پشتیبان جنگ ، شهدا و نمادی از هویزه و یادمان‌های شهدا می باشد که تا ۷ شب ادامه خواهد داشت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.