این مطلب ۴۴ بار خوانده شده
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز خبر داد

اجرای طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم در البرز

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز از اجرای طرح تربیت حافظان و قاریان قرآن کریم در این استان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن (ع) البرز به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز،‌‌ ابوالفضل بنی‌احمدی اظهار داشت: در این راستا این اداره کل عهده‌دار تربیت تعداد بیش از ۷ هزار و ۷۶۰ حافظ و قاری قرآن کریم تا پایان سال جاری شده است.

وی درباره طرح تربیت حافظان قرآن کریم گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان یکی از متولیان اصلی امور قرآنی در کشور، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی حفظ قرآن کریم کرده است.

این مسئول افزود: این طرح در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم و استفاده بهینه از فضاهای موجود در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه کشور و تبدیل آنها به قطب فرهنگی اجرا می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز تصریح کرد: باید فرهنگ قرآنی در بین اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان ترویج و نهادینه شود.

بنی‌احمدی یادآور شد: در اجرای طرح نهضت حفظ قرآن کریم و ثبت نام جوانان و نوجوانان در کلاس‌های طرح تربیت حافظان قرآن کریم در مدارس، مساجد، نماز جمعه، کانون‌های فرهنگی، پایگاه‌های بسیج و رسانه‌های گروهی و مطبوعات فراخوان شود تا اجرای این طرح گسترش یابد.

وی خاطرنشان کرد: زمان اجرای طرح از ابتدای ماه مبارک رمضان تا اسفند ماه سال جاری می‌باشد.

این مسئول با اشاره به مخاطبان طرح و رشته حفظ هر کدام یادآور شد: گروه اول کودکان ۷ تا ۱۲ سال هستند که باید سوره‌های جزء سی‌ام را حفظ نمایند، گروه دوم نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ سال که باید جزء سی‌ام و جزء اول را حفظ کنند و گروه سوم جوانان و بزرگسالان ۱۹ سال به بالا هستند که باید جزء سی‌ام، جزء اول و جزء دوم را حفظ کنند.

وی مکان برگزاری این طرح را آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه عنوان کرد و گفت: تمام امامزادگان و بقاع متبرکه استان البرز که امکان برگزاری طرح را دارند باید آماده برگزاری این طرح شوند.

بنی‌احمدی تصریح کرد: طرح نهضت حفظ قرآن در تمامی امامزادگان و بقاع متبرکه استان البرز طی زمان بندی صورت گرفته برگزار می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.