این مطلب ۴۵ بار خوانده شده
سردار نقدي در جمع عشاير:

بزودي مجمع عالي بسيج عشايري كشور برگزار مي شود

رييس سازمان بسيج مستضعفين گفت: لباس عشاير، لباس شرف است. لباس غيرت، جوانمردي، شجاعت و حميت است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن (ع) البرز، به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج، سرتيپ بسيجي محمدرضا نقدي در دومين روز از سفر خويش به استان كهكيلويه و بوير احمد با حضور در همايش معتمدين عشاير اين استان گفت: عشاير مظهر عشق به ولايت بوده و اوج قله ولايتمداري هستند. به حق مي توان عشاير را نماد برجسته تولي و تبري دانست.
سردار نقدي در حالي كه خداوند را به خاطر پوشيدن لباس عشايري شكر مي نمود، بيان كرد: مظهر برائت از كفار، عشاير هستند و تاريخ درخشان عشاير بويژه عشاير بوير احمد، تماماً ايستادگي در مقابله با استعمار است و هيچگاه ذره اي از استكبارستيزي خود كوتاه نيامدند.
ايشان روحيه ظلم ستيزي عشاير را اصلي ترين دليل بي توجهي رژيم منحوس پهلوي دانسته و ادامه داد: استاني كه قبل از انقلاب حتي يك وجب خيابان آسفالت و حتي يك دبيرستان نداشت، هم اكنون ۵۲ هزار دانشجو و ۲۸ واحد دانشگاهي دارد و امكاناتي بسيار فراوان كه همه اين پيشرفت ها را مديون ايستادگي مردم غيور بويژه ۱۸۰۰ شهيد اين استان كم جمعيت هستيم.
رييس سازمان بسيج مستضعفين ياد و خاطره اولين زن شهيد انقلاب - بانو اختر بيگلري – را كه در جنگ تن به تن در سال ۱۳۴۲ به شهادت رسيد گرامي داشته و گفت: در دفاع مقدس نيز پرونده درخشان عشاير غيور كشورمان، الگوي الهام بخش كليه آزادي خواهان عالم است و حضور ۳۲ درصدي جوانان بالغ و به تكليف رسيده اين استان در جنگ تحميلي در سراسر دنيا بي نظير است.
ايشان طبق معمول سخنراني هايش در سال هاي اخير بويژه سال ۱۳۹۱، به بحث توليد ملي توجه كرده و ادمه داد: عشاير مظهر و نماد توليد ملي بوده و اگر قرار باشد الگويي را در سال توليد ملي در خصوص خودكفايي و اشتغال و فرهنگ كار معرفي نماييم الگوي ممتاز اين عرصه، جامعه عشايري هستند.
سردار نقدي با اشاره به مشكلات عديده دنياي غرب، تصريح كرد: امروز دنيا با بحران مسائل روحي و رواني مواجه بوده و بايد محبت، صميميت و روابط پاك انساني را از عشاير ياد بگيريم كه در عين حال در مقابل تهاجم بي امان فرهنگي دشمن، ذره اي از ارزش هاي ديني خويش كوتاه نيامدند.
وي گفت: در سال جاري مجمع عالي عشاير با حضور اعضاي شوراي عالي سازمان بسيج عشايري از سراسر كشور برگزار شده و بيانيه مطالبه گرانه عشاير در بحث توليد ملي صادر و تا تحقق آن پيگيري خواهد شد.
سردار نقدي در پاسخ به تكبير غيورمندان عشاير در حالي كه سلاح عشايري را بالا گرفته بود گفت: همگي با الهام از روح سلحشوري عشاير، خود را براي انجام رسالت بزرگ تاريخي مان كه آزادي قدس شريف و نجات مظلومين شجاع فلسطين و نابودي اسرائيل غاصب مي باشد آماده مي نماييم.

حاشيه هاي مراسم:
* مراسم استقبال عشاير با رژه سواركاران و اسب سواران رزم آور عشاير در پارك ساحلي شهر ياسوج انجام شد.
* در بدو ورود لباس عشاير و سلاح برنو به سردار نقدي اهدا گرديده و ايشان به همراهي سردار جمشيدي مسئول سازمان بسيج عشاير كشور و سردار اميري فرمانده سپاه استان با لباس عشايري بويراحمدي در جمع معتمدين حاضر شدند.
* نمايشگاهي از فعاليت هاي توليدي زنان عشايري برپا شده بود كه رييس سازمان بسيج مستضعفين از فعاليت هاي آنان بازديد به عمل آورد.
* اعلام مكرر جانفشاني از سوي بزرگان عشاير در راه اسلام و رهبري نظام، شور وصف ناپذيري به اين همايش صميمانه داده بود.
* در اين همايش دو نفر از معتمدين و اعضاي شوراي عالي بسيج عشاير استان مطالباتي را با محورهاي زير بيان كردند:
- گلايه از عدم پرداخت يارانه توليد به عشاير
- حضور روحانيان در پايگاه هاي بسيج عشايري براي ارتقاء بُعد معنويت و بصيرت عشاير
- توجه به زيرساخت هاي مورد نياز عشاير
- تشكر از بسيج به خاطر توجه به خانواده هاي معظم شهداي عشايري و گلايه از بي توجهي دستگاه ها به اين امر
- توجه بسيح سازندگي در خصوص آبرساني به مناطق عشايري
- تقويت سازمان امور عشايري در دولت و تبديل آن به سازماني مستقل
* در اين همايش از خانواده يكي از شهداي عشايري تجليل به عمل آمده و مراسم تسليح برخي از عشاير با حضور فرمانده نيروي انتظامي استان برگزار شد.
* از بسيجي نمونه عشايري (عزيزقلي كافياني) تقدير شد. اين بسيجي پيشكسوت به شكارچي تانك هاي رژيم بعثي شهرت داشته و در عمليات فتح المبين ۷۵ مزدور عراق را به اسارت گرفته بود.
* يكي از عشاير در حضور سردار نقدي به قرائت شعر با زبان محلي پرداخت: وقتي كه موقش آيو/ صاحب زمون ايايه/ خارل همش گل ويبون/ وه جمكرون ايايه/ بسيجيل ولايت/ قشون قشون اياين/ فدائيان رهبر/ هم بي پرون اياين.
* در پايان اين مراسم سرود حماسي عشاير نواخته شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.