این مطلب ۴۱ بار خوانده شده
نخستین جشنواره کتاب مقاومت شهید آوینی

سردار نقدی: «قلم» اعجاز انقلاب اسلامی است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هیچ دیواری نمی‌تواند از انتشار اندیشه انقلاب اسلامی جلوگیری کند، گفت: اعجاز انقلاب اسلامی «قلم» است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن(ع) البرز به نقل از فارس ، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نخستین جشنواره کتاب مقاومت «جایزه ادبی شهید آوینی» که ساعتی پیش برگزار شد، بیان داشت: در سلسله ایستادگی، آزادگی و مقاومت وجود حضرت زهرا (س) یک نعمت بوده چرا که ایشان از خردسالی در مکتب جهاد و مقاومت پرورش یافتند و در همان سال‌های نخست، زخم‌های سروصورت پدر مبارکش را از سنگ‌پرانی و اذیت و آزار مشرکان مداوا می‌کرد.

وی اضافه کرد: از شاگردان این حضرت و این مکتب می‌توان به اباعبدالله الحسین و همه شهدایی که در این راه با تمام وجود ایستادند نام برد.

سردار نقدی ادامه داد: مقاومتی که در این برهه تاریخ توسط مردم ایران رقم خورد تاریخ بی‌نظیری است که هیچ ملتی به این قله عظمت نرسیده بودند و امام خمینی (ره) فرموده‌اند که شهادت می‌دهم که مردم ایران از مردم صدر اسلام و مردم کوفه در زمان امیرالمؤمنین بالاتر هستند.

وی افزود: این شوخی نیست که یک ملت تنها در مقابل دو ابرقدرت یک تنه بایستد و از همه آزمایش‌ها سربلند بیرون بیاید و توطئه‌ها را یکی پس از دیگری خنثی کند. توطئه‌هایی که یکی پس از دیگری یک کشور و انقلاب را سرجای خودش می‌نشاند و این امر ریشه در مکتب پرافتخار ما دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: انقلاب اسلامی، انقلاب در قلم و اندیشه است و به نوعی انقلاب اسلامی مکتب و مرامش و به نوعی دیگر معجزه آن در کتاب است. یعنی اعجاز انقلاب اسلامی، قلم بوده و سلاح برتر و بالاتر از انقلاب اسلامی اندیشه، بیان و کتاب اوست.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی سلاحی است که از همه مرزها، دژها و کاخ‌ها عبور می‌کند و به قلب‌ها می‌نشیند و سلاح‌هایی که دشمن به آن دل بسته، از آن خود می‌کند.

سردار نقدی ادامه داد: در جمهوری اسلامی همه سلاح‌های دشمنان روی هم انباشته شده تا بر ملت ما تسلط یافته و ضربه به اسلام بزنند و به نوعی دشمنان به تصرف اسلام درآمدند و با F14 و فانتوم‌ها و به نوعی از همه طریق سعی برآن داشتند به ملت ایران و اسلام ضربه وارد کنند اما قلب‌ها به کنترل و تصرف انقلاب اسلامی درآمد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: همه کسانی که امروز تصور می‌کنند که انقلاب اسلامی به دنبال سلاح و اتم است و می‌دانند که دروغ هم می‌گویند و این دروغ‌گویی‌ها را برای برخی جا انداخته‌اند باید گفت که انقلاب اسلامی نیازی به بمب اتمی ندارد و کسانی که می‌خواهند بمب اتم را فشار دهند به دستور انقلاب اسلامی دکمه را فشار نخواهند داد و به نوعی انقلاب اسلامی مالک قلب‌های کسانی می‌شود که دکمه‌های این سلاح‌ها را نخواهند فشرد.

وی اضافه کرد: امروزه «گونتر گراس» شاعر آلمانی که با دین و مبانی اسلام آشنایی‌ ندارد از انقلاب اسلامی دفاع می‌کند این نقطه آنقدر بزرگ است که نمی‌توانند آن را مخفی کنند.

سردار نقدی ادامه داد: ادبیات مقاومت، تفکر و اندیشه مقاومت مربوط به کل بشریت است و این سرمایه برای همه بشر بوده و ما وظیفه داریم به همه اقشار مختلف آن را ترویج دهیم چرا که میراثی بوده که شهدا و مردان بزرگ مقاومت برای ما به جای گذاشته‌اند که باید آن را به قدرت برسانیم و این بزرگترین ضعف دشمن ما است.

سردار نقدی بیان کرد: بر خلاف هیاهوی دروغین که دنیای غرب در دفاع از دموکراسی و حقوق انسان درست کرده‌اند آنها بی‌اعتنا به بشر و انسانیت هستند و این ادبیات مقاومت است که می‌تواند این حقیقت را بیان کند یعنی وقتی این ادبیات عرضه می‌شود و به رسانه می‌آید دشمن دروغگو با یک دموکراسی مجازی خود را سرپا نگه داشته و رسوا می‌شود که این اعجاز ادبیات مقاومت و تفکر ناب اسلامی است.

وی افزود: در گذشته سوسیالیست‌ها تلاش کردند که رمان‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌هایی را تولید کنند و حتی رمان‌های بسیار جذاب و زیبا مطرح شد اما هم‌اکنون بر سرزبان‌ها نیستند و منزوی شده‌اند چرا که برگرفته از فطرت انسانی نبوده‌اند اما ادبیات مقاومت و انقلاب اسلامی وقتی به کجا می‌رسد به دل چسبیده و از آن دفاع می‌کنند که برای غرب یک خطر محسوب می‌شود.

سردار نقدی عنوان کرد: نمایشگاه‌های بسیاری در دنیا دایر می‌شود که جای کتاب‌های ما در آنجا خالی است ولی این باعث مطلع شدن مردم دنیا نسبت به دروغگو بودن آنها می‌شود، همچنین بسیاری از عرب‌زبان‌ها و پشتوزبان‌ها این اندیشه دینی را داشتند که امروز ثمره آن را می‌بینیم ایستادگی مردم غزه در مقابل ارتش پنجم دنیا ثمره همین پیام‌ها و آمیزه‌های دینی است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.