این مطلب ۲۶ بار خوانده شده
نشریه تایم:

وزارت اطلاعات ايران يک سلول آموزش ديده و مجهز توسط موساد را خنثي کرد

گفته می شود موساد، سازمان جاسوسي رژيم اسراييل، عمليات مخفيانه خود عليه برنامه انرژي هسته‌اي ايران از جمله ترور دانشمندان را کاهش داده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن(ع) البرز ، نشريه تايم در ۳۰ مارس (۱۱ فروردين) به نقل از مقامات امنيتي عالي‌رتبه بي‌نام نوشت، عمليات در زمينه‌هايي از جمله ماموريت‌هاي عليه شخصيت‌هاي ارشد مانند ترور و حملات بمب‌گذاري کاهش يافته است.

آن‌ها افزودند که موساد، همچنين عمليات مانند جذب جاسوسان هسته‌اي و جمع‌آوري اطلاعات ميداني را کاهش داده است.

به نقل از پرس تی وی ،به گفته يک مقام، کاهش ماموريت‌هاي اطلاعاتي موجب "افزايش نارضايتي" درون موساد شده است.

برخي منابع رسمي اين کاهش عمليات‌ها را به بي‌ميلي بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير رژيم اسراييل نسبت مي‌دهند که درباره نتايجي که در اين عمليات‌ها کشف خواهد شد نگران است.

اين گزارش مي‌افزايد که وزارت اطلاعات ايران يک سلول آموزش ديده و مجهز توسط موساد را خنثي کرده است.

مقامات اطلاعاتي غربي تاييد کرده‌اند که جزئيات اعترافات مجيد جمالي فشي، عامل موساد درباره ترور مسعود علي محمدي در ژانويه ۲۰۱۰ واقعي بوده است. آن‌ها يک کشور سوم را به خاطر افشاي اين سلول مقصر مي‌دانند.

اين گزارش همچنين مي‌گويد که مقامات اسراييلي دريافته‌اند که هزينه عمليات ضد ايراني رو به افزايش است و امريکا ديگر مايل به چشم‌پوشي از آن‌ها نيست.

امريکا پس از کشته شدن مصطفي احمدي روشن، دانشمند هسته‌اي ايراني در ماه ژانويه دست داشتن در اين اقدام تروريستي را انکار و آن را محکوم کرد.

به نوشته اين گزارش، کارشناسان مي‌گويند که با قرار داشتن موضوع هسته‌اي ايران در صدر دستورکار بين‌المللي، يک عمليات شرم‌آور مي‌تواند جبهه جهاني که واشنگتن عليه تهران تشکيل داده است را خنثي کند.

مارک فيتزپاتريک، يک متخصص پيشين تکثير هسته‌اي وزارت امور خارجه امريکا که مخالف اين ترورهاست گفت: "اين کارها اجماع را از بين مي‌برند؛ اجماع بين‌المللي در زمينه تحريم‌هاي (ضد ايراني)."

امريکا و رژيم اسرائيل با اين ادعا که برنامه ‌هسته‌اي تهران جنبه نظامي دارد و از مسير صلح‌آميز خود خارج شده است، ايران را با "گزينه" نظامي تهديد کرده‌اند.

ايران با رد اين ادعاها، تاکيد مي‌کند به عنوان يکي از امضاکنندگان پيمان منع گسترش جنگ‌افزارهاي هسته‌اي و يکي از اعضاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، از حق توسعه و دست‌يابي به فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌اي برخوردار است.

در نوامبر ۲۰۱۱ برخي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري امريکا خواستار عمليات مخفيانه عليه تهران از جمله ترور دانشمندان هسته‌اي و حمله نظامي و خرابکاري در برنامه ‌هسته‌اي ايران شدند.

اين درخواست‌ها براي ترور صرفا تهديداتي غيرفعال نبودند و از نوامبر ۲۰۱۱ شماري از دانشمندان هسته‌اي مرتبط با برنامه انرژي هسته‌اي ترور شده‌اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.