این مطلب ۹۰ بار خوانده شده
حماسه‌ای دیگر در راه است

آغاز نهمین دوره انتخابات مجلس در استان البرز

با حضور گسترده مردم استان البرز رای‌گیری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه امام حسن(ع) البرز از کرج، ساعت ۸ صبح امروز جمعه دوازدهم اسفند ماه ۹۰، مردم استان البرز با حضور در پای صندوق‌های رای برای انتخاب ۳ نماینده در خانه ملت، مشارکت خود را برای تعیین سرنوشت خویش آغاز کردند.

گزارش‌های رسیده از شعب اخذ رای در سراسر این استان حاکی از آن است که البرزی‌ها دقایقی پیش از شروع رسمی نهمین دوره انتخابات در مقابل شعب رای‌گیری حضور یافتند.

* پیش بینی حدود یک هزار شعبه اخذ رای در استان البرز

مجمع نمایندگان استان البرز در خانه ملت دارای ۳ نماینده است که ۲ نفر از حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و آسارا و یک نماینده نیز از حوزه انتخابیه ساوجبلاغ،‌ نظرآباد و طالقان به مجلس راه می‌ِیابند.

ستاد انتخابات البرز برای جمع‌آوری آرای مردم حدود ۱ هزار شعبه اخذ رای در مناطق روستایی و شهری این استان تدارک دیده است.

همچنین ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار برگه رای در این استان پیش‌بینی و در میان شعب توزیع شده است.

* آمار واجدین شرایط حق رای در استان البرز

بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن در کشور استان البرز حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد.

طبق قانون تمام ایرانیان بالای ۱۸ سال با داشتن مدارک شناسایی معتبر می‌توانند در انتخابات امروز شرکت کنند، با توجه به اعلام نظر مراجع رسمی یک میلیون ۳۴۵ هزار نفر امروز در البرز می‌توانند آرای خود را به صندوق‌ها بیاندازند.

* امروز جشن تولد سیاسی ۱۲ هزار جوان البرزی

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه تنها افرادی که تاریخ تولد آنها ۱۲/۱۲/۷۲ به قبل است می‌توانند در انتخابات شرکت کنند، امروز ۱۲ هزار جوان البرزی برای نخستین‌ بار اجازه استفاده از حق تعیین سرنوشت خویش را یافته و تولد سیاسی خود را در شعب اخذ رای جشن خواهند گرفت.

* رقابت ۵۸ کاندیدا در کرج

بر اساس این گزارش در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و آسارا ۶۲ نفر تایید صلاحیت شدند که ۴ نفر از آنها انصراف دادند که با حذف این ۴ کاندیدا امروز کرجی‌ها باید از میان ۵۸ نامزد حاضر ۲ نفر را انتخاب کنند.

* رقابت ۱۳ کاندیدا در ساوجبلاغ

در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ،‌ نظرآباد و طالقان پس از ثبت نام و بررسی صلاحیت کاندیداها در نهایت ۱۷ نامزد تأیید صلاحیت نهایی شدند، اما طی روزهای اخیر ۴ کاندیدا از حضور در این رقابت انصراف دادند.

بنابراین در این حوزه انتخابیه امروز ۱۳ نامزد احراز سمت نمایندگی مجلس برای تصاحب یک کرسی با هم به رقابت می‌پردازند.

* تعیین شعبه اخذ رای‌ ویژه اقلیت‌های مذهبی در کرج

همچنین با توجه به اینکه امروز هموطنان اقلیت مذهبی نیز باید برای انتخاب ۵ نماینده خود در خانه ملت به پای صندوق‌های رای بیایند، ستاد انتخابات استان البرز با هدف ایجاد فرصت مناسب برای شرکت آنها در در این جشن ملی، یک شعبه اخذ رای ویژه برای اقلیت‌های مذهبی در استان البرز فراهم کرده تا آنها بتوانند به سهولت در انتخابات آتی مجلس شرکت و نماینده مورد نظر خود را انتخاب کنند.

شعبه اخذ فوق در منطقه فردیس کرج دایر است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.